TOP českých a československých fotbalistů

TOP českých a československých fotbalistů

Olympia - 2014
ISBN: 978-80-7376-359-6

Olympia (2014) 978-80-7376-359-6 224

Českému fotbalu je více jak 120 let a jeho historie pamatuje již několik hráčských generací. Jak už to v životě bývá, každá z nich měla období slávy i období rozpačitého přešlapování. Ale všemi těmito obdobími procházely fotbalové osobnosti, jejichž fotbalové nadšení a snažení bylo korunováno domácími i mezinárodními úspěchy, ale i osobnosti jejichž kariéra byla nedobrovolně ukončena vnějšími okolnostmi. V této knize najdete portréty prvních sto jedenácti matadorů našeho fotbalu, jejichž fotbalové umění a věhlas přitahovaly fanoušky našeho nejoblíbenějšího sportu na hřiště a do ochozů fotbalových stadionů celé naší republiky. Jejich jména a fotbalové umění strhávaly a dodnes strhávají stovky a tisíce kluků k následování. Začalo to nenápadně na loukách v Roudnici nad Labem a v zámeckém parku Thurn Taxise na Loučeni, kdy několik nadšenců si začalo osvojovat hru, která v dnešních časech ovládla miliony fanoušků na celém světě. Tato fascinující hra prošla mnoha desetiletími i mnoha změnami, ale fotbal zůstal a zůstane fotbalem. (Založil/a: Rosie5)