Zlé pondělí

Originální název: Blue Monday

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1142-2

Argo (2014) 978-80-257-1142-2 308

Dojde k únosu pětiletého Matthewa Faradaye. Jeho tvář figuruje na titulních stranách novin. Rodiče i vyšetřovatelé jsou zoufalí. Dokáže někdo jejich chlapečka nalézt, než bude pozdě? Na jedinou stopu naráží psychoterapeutka Frieda Kleinová. Jeden z pacientů jí popisuje své sny o tom, jak unáší chlapce, který jako by z oka vypadl Matthewovi. Frieda, která je zprvu přesvědčená, že policie její obavy rovnou smete ze stolu, je postupně proti své vůli zatažena do samého centra případu. Jiný únos dítěte, k němuž došlo před dvaceti lety, nabídne nové vodítko, které dokáže odkrýt pouze Frieda, odbornice na uvažování psychicky narušených jedinců. Ve snaze nalézt v tomto děsivém případě smysl, musí se Frieda v honbě za rafinovaným a nemilosrdným vrahem potýkat s vlastními nejtemnějšími úzkostmi… (Založil/a: TeJoUsHeK)

roccia
  22. 12. 2014, 9:38
Výborně napsaná kniha, děj mě chytl od začátku do konce...už už jsem dočítala v poklidu poslední stránky, již bylo řečeno, kdo je pachatel a najednou přišlo nečekané překvapení na závěr :))) Mohu jen doporučit :)