Na kratším konci ulice

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Odeon - 2001
ISBN: 80-207-1088-4

Odeon (2001) 80-207-1088-4 108

Se sarkasmem a s překvapivými pointami vypráví Thomas Brussig jak i ve stínu berlínské zdi svítilo slunce. Hlavní hrdina Miki, Miriam a ostatní prožívají své lásky, baví se a sní. A vymýšlejí plány jak se vyhnout odvodu, jaký obor studovat, aby nebyl politický nebo jak se zmocnit milostného dopisu zavátého větrem do pásma smrti. Strýček Heinz ze Západního Berlína, který zhubne o patnáct kilo, jen aby mohl pod oblekem propašovat ještě jeden...

Thomas Brussig dokáže o chmurné socialistické realitě 80. let hovořit s nadhledem, nadsázkou a specifickým humorem. (Založil/a: Andyyy)

Thomas Brussig Thomas Brussig
*19.12.1964

Pend
  4. 12. 2013, 6:16
Retro z období NDR, německá obdoba našich Pelíšků, která se odehrává o trochu později v 70./80. letech. K dokonalosti mi chybělo jen to, že je někdy až příliš zřejmé, že jde o úpravu filmového scénáře do literární podoby. Ale hlavní postavy jsou skvěle vybrané.
inhalium
  20. 6. 2011, 17:43
Další z retrokomedií, těžko říct, kdy se to šílenství zastaví. Oproti našim šabachárnám je kniha zajímavější snad jen tím, že je v ní ta berlínská zeď, tu my jsme tu neměli.
karkulin1982
  9. 9. 2015, 18:11
Ke knize jsem se dostala přes film ještě za doby mého studia na VŠ. Musím říct, že tentokrát se mi asi líbil více film než kniha.
bousovka
  29. 7. 2015, 15:45
Milá kniha o strastech dospívání ve stínu berlínské zdi. Po letech jsem se k ní vrátila a je pořád stejně příjemným počtením při které se srovnání se Šabachem neubráníte. I když mi styl tohoto autora přijde svěžejší a odlehčenější.