Všichni odcházejí

Originální název: Todos se van

Odeon - 2008
ISBN: 978-80-207-1267-7

Odeon (2008) 978-80-207-1267-7 160

Intimní portrét Kuby ve stínu Castrova režimu“, příběh o tom, jak přežila dětstvía dospívání na současné Kubě, prezentuje autorka formou deníku své -náctileté hrdinky.Jako dítě žila Nieve s nekonformní matkou a jejím přítelem, švédským inženýrem. Po čase se ale přihlásil její biologický otec a dostal ji do péče. Následovalo několik let utrpení, ústrků ze strany otce-alkoholika, který jí např. bránil, aby chodila do školy, a chtěl po ní,aby byla svědkem jeho erotických dobrodružství… Nieve se později stala členkou kroužku, v němž platí heslo No Love – nikdo se nesmí zamilovat, líbat, dávat najevo city. Jenomže Nieve postupně prokoukne a spolek nakonec opustí, aby realizovala pravý opak: vplula do sexuálních dobrodružství se starším umělcem Osvaldem. (Založil/a: an_a)

Wendy Guerra Wendy Guerra
*??.??.1970

alča87
  3. 8. 2014, 19:36
Kniha na mě velice zapůsobila. Autorčin styl nezapře, že píše básně, které jsou krásně dotváří pocity hlavní hrdinky. A popis knihy mi připadá úplně zcestný, povrchní, nic nevypovídající o skutečném příběhu v knize. Ale je to kniha, na kterou musí mít člověk náladu, plná myšlenek a proudů pocitů. Po přečtení jsem byla trochu smutná, ale přesto jakoby očištěná.
lusk_lusk
  21. 5. 2013, 22:26
K této tenoučké knížce jsem se dostala víceméně náhodou, ve výprodeji za pár korun. Z části díky tomu že mé očekávání korespondovalo spíše se sumou, jež jsem za ni nechala v knihkupectví ale jistě i díky kvalitní naraci, mne na již běhěm prvních desítek stran silně zasáhla. Docela mne mrzí že všude narážím na spoilery, neboť u spousty knih nevadí když dopředu známe děj, v takto koncipované knize, kde děj jemně spojuje linii vyzrávání jedné lidské duše je to velká překážka hned v úvodu. Nečekejte na sexuální dobrodružství hrdinky ani žádná jiná dobrodružství která text předpovídá. To je poslední o co tu jde.
karkulin1982
  26. 4. 2014, 9:07
Knihu jsem četla krátce po českém vydání a hrozně moc se mi líbila. Určitě kvůli místu, kde se odehrává. Stále jsem si ji chtěla koupit do své knihovny a minulý týden naprosto nečekaně v knihkupectví ve velké slevě:)
delfinek
  11. 8. 2013, 8:12
Neskutečně silný příběh dítěte,ze kterého vyroste mladá žena pokřivená všemi nespravedlnostmi světa... skvěle napsaná kniha,plná krutosti a síly přežít,která vás zasáhne a dlouho nepustí...