Obejmi svůj život

Podtitul: Jak vnitřně dospět - Proces životní integrace

Ježek - 2014
ISBN: 978-80-85996-44-9

Ježek (2014) 978-80-85996-44-9 96

Zatím poslední kniha Wilfried Nellese posouvá koncept rodinných konstelací do osobní roviny, v níž jde o to postavit se vůči své minulosti i vůči svému životu do současného, dospělého vědomí, a z něj minulost (ale i často „nedospělou“ přítomnost) řešit způsobem, který je odpovědný vůči vlastnímu růstu a budoucnosti. Jako dospělí se na nic nemůžeme vymlouvat, náš život je naše odpovědnost. Jako dospělí můžeme život přijmout „tak, jak je“ a zahrnout do něj vše, co k němu patří („obejmout svůj život“). Jedině tak můžeme podpořit jeho přirozené směřování a náš jedinečný účel – „být tím, čím opravdu jsme“. Tento způsob velmi úsporné konstelační práce Wilfried Nelles nazývá „proces životní integrace“. (Založil/a: Jamesová)

Wilfried Nelles Wilfried Nelles

Apneator
  7. 9. 2015, 8:53
Asi jsem přeskočil knihu Život nemá zpátečku, kterou jsem měl číst jako první, ale i tak jsem se velmi dobře zorientoval, protože autor, aniž by rozplizle opakoval témata z předešlých knih, dokáže popsat o co jde. Největší přínos této knihy spatřuji v následujících myšlenkách: zrání kolektivního vědomí přirovnávané k psychickému vývoji jedince, k dospělosti lze pouze dozrát a nelze to urychlit nějakým seberozvíjejícím cvičením, psychoterapie dneška je poměrně nadužívaná a lidé by se měli více soustředit na vlastní pomoc - neboli čím víc se v problému vrtám a víc se k němu vracím, tím horší se situace stává.