Asertivita je stále živá

Asertivita je stále živá

Podtitul: aneb cvičení, výklady, kaskády, situace z českého prostředí

Originální název: Asertivita je stále živá
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Nezjištěno / Jiné - 2004
ISBN: 8090352901

Nezjištěno / Jiné (2004) 8090352901 239 Nakld.: Pospíšil Miroslav

Kniha popisuje asertivní způsob chování čistě v českém prostředí. Obsahuje spoustu příkladů asertivního či neasertivního chování. Poznáte rozdíl mezi pasivním a agresivním chováním, jak takové lidi odlišit a jak jim úspěšně vzdorovat. Vše je podloženo rozsáhlým teoretickým základem. (Založil/a: Ajinka126)

Miroslav Pospíšil Miroslav Pospíšil

Ajinka126
  18. 5. 2014, 11:54
Kniha je sice opředená spoustou nezávislých příkladů, jak by měl člověk na danou situaci jednat podle pravidel asertivního chování, kterou jsou navíc z českého prostředí, já ale postrádám větší čtivost a návaznost konkrétních příkladů. Nestačí mi jedna neasertivní věta a na ni neasertivní odpověď, bez jakéhokoliv dodatku, jak by měla asertivní odpověď vypadat. A naopak. Je zde spoustu asertivních reakcí, ale člověk si to nevžije, když to není souvislý konverzační děj. Musím objektivně říct, že jsem četla i lepší knihu na toto téma.