Originální název: Iron Man: Extremis
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Hachette Fascicoli - 2013

Hachette Fascicoli (2013) 160
Crew (2010) 978-80-87083-85-7 144

Vždycky existuje druhá cesta. Tony Stark vylepšil své tělo pomocí kovu... a teď stojí proti člověku, který si vylepšil přímo tělo. Čeká nás boj kovu proti masu. A v tomhle případě má maso silně navrch. (Založil/a: matrosh)

Gustik5
  22. 9. 2014, 23:32
Zamrzela absence zajímavějšího záporáka. Kresba mne nadchla, co víc dodat. Tato verze co do příběhu a zpracování je dle mého názoru lepší než třetí film s Iron manem. Už jen kvůli tomu, že tady neprzní Mandarina. O tom, že si Tony implantuje Extremis nemluvě. Chyběl mi tu jen Starkův humor a šarm (což je zase plus filmů). Mám pocit že v nových komixech je takový moc umírněný. To bude asi tím že přestal chlastat. :D
NinadeL
  10. 1. 2014, 16:49
Skutečně nejsem klasický fanda Iron Mana a kresba Adi Granova mi nepřijde epická, ačkoli je samozřejmě unikátní. Na druhou stranu dokážu ocenit vliv právě tohoto restartu na filmovou verzi, která tolik ovlivnila dnešní vnímání comicsových filmů. Čili souhrnem Extremis je skutečně dílem, které dnes už patří mezi základní kameny žánru, naučí vás něco o možnostech dnešního comicsu, je to dobrý příběh, ale mé srdce si nezískal.
Matej Trnovec
  24. 5. 2014, 20:30
Toto bol slabý odvar. Kresba síce graficky pekná, ale nedáva už tak dosť nudnému príbehu grády. Kde je to Tonyho čaro? Načo toľko zbytočnej brutality? A prečo je z Tonyho kyborg? Komix, ktorý ma sklamal na plnej čiare. Ale na druhej strane to bolo predloha ku fanatastickému tretiemu pokračovaniu filmového Iron-mana a Warren Ellis upravil Vietnamskú vojnu na Afganistan čím prispôsobil Iron-mana novej dobe... Takže bohužiaľ iba slabé 2 hviezdičky...