Evakuace

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Petrklíč - 1996
ISBN: 80-85243-75-X

Petrklíč (1996) 80-85243-75-X 234

Obrovský meteorit, vlastně kupa ledu a kamení, měl podle všech předpokladů shořet v zemské atmosféře. Ale neshořel. Místo jeho dopadu, Atlantický oceán, bylo dlouho známé i nebezpečí vytvoření vlny tsunami, která v Evropě smete vše, co je na mapách označené zelennou barvou. Nikdo však nechtěl dát pokyn k včasné evakuaci milionů lidí. Až najednou bylo pozdě… A tak jednoho dne začal v klidné a ospalé Evropě závod se smrtí. Miliony lidí měly pouze několikahodinový náskok před obrovskou vlnou, která se zakusovala do mapy světa. Začínal „nejdelší den“ pro poválečnou generaci, v němž se zrodili jak nesmrtelní hrdinové, tak i nesmírné oběti. (Založil/a: trbuch)

trbuch
  25. 2. 2015, 20:22
Tahle mozaika příběhů odehrávající se kolem katastrofy se mě moc nelíbila. Některé části ušly, ale celkově mě to připadlo takové naivní, amatérské, nepropracované.