Všechno je jinak!

Všechno je jinak! Originální název: Complètement cramé!
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-991-2

Domino (2014) 978-80-7303-991-2 383

Nový román od autora bestselleru Zítra začnu nový život! Tolik laskavého a moudrého humoru v jedné knize se jen tak nevidí…
Kdybychom se řídili obecně platnými kritérii, Andrew Blake nemá jediný důvod ke stížnostem: je bohatý, mocný, úspěšný. Jenomže Andrew má toho všeho po krk. V životě nepoznal nic jiného. A vzhledem k poměrně pokročilému věku začíná hrozit, že už ani nepozná. Pokud ovšem neudělá něco zásadního...
A tak to udělal. Opustil Anglii a vyrazil vstříc novému životu ve Francii. Po cestě nepřekročil pouze Lamanšský průliv, ale také společenské postavení a konvence: nastoupil jako majordomus k madame de Beauvillier.

Nikdo v tom starém venkovském sídle netuší, kým ve skutečnosti monsieur Blake je: vždyť výtečně ovládá francouzštinu a má ta nejlepší doporučení. Dokonalý muž na svém místě! To však platí jen do doby, kdy Andrew nevydrží být jen nestranným pozorovatelem a začne strkat nos do cizích věcí. Tolik chce všem pomoci, až zapomene na to, že cesta do pekla je obvykle dlážděna dobrými úmysly. A že konáním dobra občas zakrýváme vlastní volání o pomoc. (Založil/a: Zdenča22)

Gilles Legardinier Gilles Legardinier
*1965

Quinty
  22. 10. 2016, 23:42
Jako oddychové čtení fajn, ale místama opravdu až moc jednoduchý, humor takovej vykonstruovanej, autor (resp. hlavní postava), ráda používá šílená přirovnání, která jsem v reálném životě nikoho neslyšela používat... Ony i takovéhle oddychovky se dají napsat se stylem a ne úplně jednoduše. Tohle teda bylo. Inu tři hvězičky. Slabší.
Lenka79
  23. 9. 2014, 22:06
Milá kniha, takové pohlazení po duši, pro mě mnoho životní moudrosti a laskavého humoru... zkrátka, potěšila, moc.
Jitka1
  3. 9. 2016, 13:18
Udělat z pěti lidí v jednom domě v krátké době dobrou partu tak, jak to svedl hrdina knihy, bych taky ctěla umět. Doporučuji všem jako nenáročné a ne úplně brakové čtení na dovolenou.
Marty_99
  9. 2. 2015, 13:37
Příjemná a milá kniha, která trošku nutí k zamyšlení. Jen mě trochu zklamal konec. Oproti svižnému a vtipnému celku byl docela mdlý.