Knihkupec

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4451-8

Knižní klub (2014) 978-80-242-4451-8 326

Na březích řeky Seiny prodávají staré knihy – říká se jim bukinisté a patří mezi ně i Max. Toho však právě unesli, přímo před očima jeho přítele Huga Marstona, šéfa bezpečnosti na americkém velvyslanectví. Hugo zalarmuje policii, ta má ale zrovna plnou hlavu vraždy místního drogového bosse. A tak se Hugo pouští do pátrání sám. S pomocí bývalého kolegy ze CIA Toma se noří do případu, kde svou roli sehrají antikvariátní poklady nedozírné ceny i nepotrestané zločiny z válečné minulosti, to vše v elegantních kulisách přitažlivé, divoké a nebezpečné Paříže. (Založil/a: cenevrec)

#knihy
Mark Pryor Mark Pryor
*08.05.1967

Huckleberry Finn
  5. 10. 2014, 14:31
Thriller? Detektivka? Neřekl bych. Je to spíš taková sváteční projížďka autobusem po Paříži, která nenudí, je zajímavá a některé možná ani nenadchne. Občas řidič (autor) mírně sešlápne plyn aby dodal něco vzruchu a napětí, a to je asi tak všechno. Autor tento žánr píše zřejmě poprvé, tak možná další díly budou lepší a lepší, držím mu palce. Jinak se téměř celý děj točí kolem starých knih, což je zajímavé. Chválím i překlad knihy, který je vskutku povedený.
margarethcross
  21. 12. 2015, 13:12
Na první román to nebylo špatné, ale asi je to tím, že jsem odkojená na HH. Začátek byl táhlý až nudný a chvílemi jsem přemýšlela jestli má cenu vůbec pokračovat, ale jakmile se člověk dokope minimálně k půlce, už je tempo svižnější a kniha najednou čtivější, alespoň mně to tak přišlo. Ale určitě dám autorovi ještě jednu šanci, hned jak se něco objeví!