Originální název: Secret War

Hachette Fascicoli - 2013

Hachette Fascicoli (2013) 195
Crew (2008) 978-80-87083-23-9 246

Na začátku, jak už to u příběhů bývá, byla exploze. Byt Luka Cage vylétl do povětří, i s Lukem uvnitř. A i když má „hrdina k pronajmutí“ kůži měkkou jako pancíř tanku, tak tenhle výbuch ho poslal ho do nemocnice a do kómatu. Jenže tímhle to nekončí. Ukazuje se, že útok byl pomstou za akci, kterou kdysi hrdinové provedli. Akci tak tajnou, že o ní nevědí ani oni sami. Kterou jim někdo vymazal z paměti. A právě teď si začínají vzpomínat.
Tahle tajná válka je víc než mlátička. Je to hlavně promakaná špionážka a polemika na téma, jestli je správné udělat občas nějaké svinstvo, když to může zachránit životy. V příběhu se dávají dohromady Spider-Man, Captain America, Wolverine, Daredevil a Luke Cage (které si autor příběhu, Brian Michael Bendis, natolik oblíbil, že z nich sestavil svůj tým Avengers), aby navštívili zemi, která zásobuje penězi a technikou druhořadé padouchy a dělá z nich nebezpečné teroristy. Ovšem netuší, co je tam čeká – a to nejen ze strany nepřátel. (Založil/a: matrosh)

Gustik5
  22. 9. 2014, 23:13
Kresba byla brilantní, líbila se mi skoro jako u Alexe Rosse a jeho Zázraků. Jenom mi při čtení trochu vadily ty výtahy z Furyho databáze S.H.I.E.L.D.U. Celkově mi to přišlo příběhově celkem slabé, nic moc se nepřihodilo. A to je s tak povedeným vizuálem škoda...