Pán vzduchu

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Albatros - 2014
ISBN: 978-80-00-03131-6

Albatros (2014) 978-80-00-03131-6 280

První část třísvazkového cyklu přivádí diplomata Mauklera a detektiva Fixe na stopu ďábelského spiknutí, chystaného nejbohatším mužem světa Virgilem Adrianem. Tento dědic Ocelového města by rád hrál roli spasitele světa, avšak zkušené pátrače nedokáže oklamat. Jdou mu nelítostně po krku ve světě skvělých vynálezů, řiditelných vzducholodí a parních počítačů. Štěstí jim ale nehraje do ruky a dokonce se jim někdy zdá, že se v odhadu Adrianových záměrů mýlili. Chtějí ale mít jistotu a hledají pravdu, i kdyby měla být děsivá. Strhující děj je provede Evropou a Amerikou, v následujícím svazku Pán země bojují o život v Africe a závěr se odehraje ve svazku Pán moří v oblasti Asie a Austrálie. (Založil/a: Rutsuka)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  6. 5. 2016, 6:45
V životě jsem nepřečetl žádnou Verneovku. Zkoušel jsem 20 000 mil pod mořem a snad dokonce dvakrát, ale mě to nic neřikalo, tak šla k ledu. A málem stejně to dopadlo i s Pánem vzduchu, po 70 stranách jsem ji odložil.
Ale Ondřej Neff je můj oblíbenec, takže po přečtení dvou jiných knih jsem tuto knihu vzal opět do ruky a dorazil ji. A nelituji.
Tedy až na to, že není ukončená a série pokračuje dalšími dvěmi knihami. Já mám rád, když je to docvaklé a pak může volně navázat další knihou. Při mé smůle totiž ten poslední díl neseženu a nedozvím se, jak to dopadlo (viz Frankenstien Deana Koonzte nebo Hladové hry Dana Simmonse).
70%.