TEAM

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

TRIO Publishing - 2012
ISBN: 978-80-89552-12-2

TRIO Publishing (2012) 978-80-89552-12-2 256

První a jediná kniha o hudební legendě české a slovenské scény, skupině TEAM.
Knihu napsal člověk nejpovolanější, textař skupiny Daniel Hevier, který s TEAMem strávil téměř 25 let, spolu se svým synem Danielem Jr.

Kromě obligátní chronologie zde naleznete příběhy ze zákulisí, vysvětlení vztahů, sólové úniky Paľa Habery i to, jak se s nimi kapela vyrovnávala, osobní zápisky kapelníka Dušana Antalíka, záznamy technika, výpovědi režisérů a zvukových mistrů, ukázky dobového tisku, raritní fotografie, které ještě nikde nebyly zveřejněny, úryvky bizarní korespondence, vyznání fanoušků, diskografii a rozbory jednotlivých CD, názory kolegů z branže na TEAM, příběhy o tom, jak vznikaly písně, zážitky z cest, šňůr a turné a mnoho cenného textového a obrazového materiálu. (Založil/a: nevermore)

nevermore
  25. 5. 2014, 21:52
Knihu jsem dostal jako dárek, sám bych do bigrafie TEAMu rozhodně nezainvestoval. Fakt je, že je podána zajímavě a ne jako "Knihy o.." které jsem doposud četl. Součástí jsou tak třeba i diskuze z Youtube nebo názory odpůrců.

Vytkl bych snad jen někdy až přílišnou podbízivost. Nemyslím si, že je potřeba nějak důrazněji adorovat, beztak to nebude číst nikdo jiný, než komu ta hudba aspoň něco říká.

Do řitě bych nakopal toho, kdo prováděl korekturu. Překlepy, nesmysly (Pieseň pre náročných! :D), dokonce místy i nepřeložené slovenské pasáže, které prostě někdo zapomněl převést (je to strana 131, ak mi niekto neverí). Kurva jednou jsou od toho ty lidi placený, tak dop*dele dělám svoji práci pořádně. Vždyť už se to pak nedá zpětně doopravit. Tohle mě fakt štve.

Jinak docela dobrý... překvapivě. Čekal jsem míň.