Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nevinný

80%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nevinný
Autor:
Originální název: The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2237-0
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 34x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2008) 978-80-242-2237-0 392

Proslulého autora právnických thrillerů Johna Grishama původně sféra literatury faktu nijak zvlášť nelákala. Když si ale přečetl nekrolog k smrti nespravedlivě odsouzeného Ronalda Williamsona, tragická životní pouť tohoto bývalého nadějného baseballisty ho zasáhla natolik, že se jí téměř dva roky intenzivně věnoval. Výsledkem je vynikající kniha, kterou právě držíte v ruce.
Dospívající Ron měl na počátku sedmdesátých let minulého století předpoklady stát se největším hrdinou malého oklahomského městečka Ada. Jeho vytoužená baseballová kariéra ale nakonec skončila téměř dřív, než začala, a Ron se se ztrátou toho, co miloval na světě nejvíc, nedokázal vyrovnat. Pět let poté, co v prosinci 1982 kdosi v jejím adském bytě brutálně znásilnil a zabil mladičkou servírku Debbie Carterovou, jsou Ron a jeho kamarád Dennis Fritz na základě zcela nevěrohodných a vykonstruovaných důkazů z tohoto činu obviněni a posléze i odsouzeni: Dennis na doživotí, Ron k trestu smrti. Zlomený a s duševní chorobou marně bojující Ron musí projít peklem cely smrti...
Přestože se Grisham vyhýbá jakýmkoli spekulacím a často jen úsečně zaznamenává chronologii jednoho zmařeného života, jeho kniha má neobyčejně sugestivní vyznění. Nevěřícný údiv nad tím, jaká míra policejní zvůle může v jedné z kolébek demokracie dolehnout na bezmocného jedince, bude pravděpodobně ve čtenáři jen umocňovat tázání po tom, co vlastně rozhoduje o konkrétním lidském osudu a za jakých okolností či zda vůbec má člověk šanci se své sudbě vzepřít...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

dalimoni
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 6. 2011, 23:46
Zajímavý a neuvěřitelný příběh jednoho zmařeného lidského života, smutné je, že to není fikce, ale skutečnost....Ten zmar při čtení této knihy je opravdu cítit. Doporučuji přečíst, ale je to smutné..
Slarque
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 6. 2014, 14:29
Dva dny po pohřbu hlavního hrdiny se Grisham díky novinovému nekrologu dostal k jeho životnímu příběhu. Už jen ze samotného nekrologu nabyl dojmu, že „ani v těch nejplodnějších okamžicích by nedokázal vymyslet zápletku tak bohatou a mnohovrstevnou, jako byl Ronův příběh“. Dalších osmnáct měsíců strávil prací na této knize, ve které byla změněna pouze jména údajných obětí znásilnění. Některé pasáže knihy nejsou zrovna čtivé a záživné, ale chápu, že tu musí být. Ale většinou se to čte stejně dobře jako běžná Grishamova fikce. Co z toho udělá Hollywood, se teprve ukáže.