Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Strážci brány

76%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Strážci brány
Autor:
Originální název: Strážci brány
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nejnovější vydání:
Beletris - 2014
ISBN: 978-80-87105-71-9
Počet stránek: 279
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Beletris (2014) 978-80-87105-71-9 279

Rok 2012 byl omyl. Staří matematici a astrologové se osudně spletli. Konec světa teprve přijde. Kdy a kde ten mejdan tisíciletí vypukne?

Na rok 2017 čekali přes 400 let. Chvíle, kdy se v Praze otevře transdimenzionální díra mezi světy mimo čas a prostor, se blíží. Karma bude narušena a zneužita. Starobylé evropské řády, vzniklé v době Rudolfa II., uvědomující si přicházející konec světa daleko dříve, než na něj senzacechtivá média upozornila, chtějí z magického koláče pražského genia loci ukrojit co nejvíc pro sebe.

Česká odnož přísně tajného řádu bere jako vlasteneckou povinnost ubránit hlavní město proti hordě cizáckých mágů prahnoucích po moci a ochránit jej tak před zhroucením a zničením.

Kdo by taky chtěl, aby se mu po Václaváku proháněl Cthulhu, zatímco si Marduk s Baalem budou hrát v rozvalinách Pražského Hradu na schovávanou?

Podaří se hrstce českých X-menů ochránit matičku Prahu před takřka nezvratným osudem? (Založil/a: NinadeL)

(více)  
Jan Urban Jan Urban
*09.08.1985

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

RenataHopsinka
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 2. 2015, 20:49
Tato kniha je velmi vtipná. Díky tomu, že autor je Čech tak v knize se vyskytují věci, s kterými se mi setkáváme denně a tím obsah působí ještě vtipněji (např. poletující taška z Alberta, Křemílek a Mochomůrka, .... atd). Zatím dějově na průměrné úrovni. Hlavní hrdinové jsou nejenom čeští X-Meni, ale i taky mystické bytosti (vlkodlak, upírka).
NinadeL
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 10. 2014, 1:31
Honza Urban spojil své oblíbené pražské reálie, lásku k historii a svůj originální humor, aby vytvořil současnou českou městskou fantasy na takové úrovni, která dovoluje čtenáři se každý den těšit na pokračování. Plánovaná trilogie nebude dozajista jen kadencí vtipu, ale chytrou kombinací českých X-Menů a Nostradamova proroctví. Skutečně, po přečtení prvních kapitol už Praha nikdy nebude taková, jaká bývala. Pragocalypsa dokáže otevřít oči a donutí vás vnímat vaše město zcela novým pohledem. Ať už se cítíte více jako Vyvyan nebo jako Marika.
Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 2:23
Pokud jde o zápletku, je celkem v pohodě, ovšem nijak objevná. V rámci české akční fantasticky se motiv toho, že se na našem území začne srát něco s emzáky, zombíky nebo starými bohy a jakási tajná organizace tomu má zabránit, už několikrát objevil, takže zde nic nového. Neurazí, nenadchne a zabere si místečko mezi genericky podobnými až stejnými svazky.
Problémem je podání...
Z textu bohužel hrozně řve nucenost hláškování za každou cenu, která se nutně podepisuje na kvalitě. Navazujícím problémem je, že čím více je čtenář obeznámen s fandomy Hry o Trůny, Hvězdné brány, Hvězdných válek či Pána prstenů a dalších, tím více poznává, odkud je jaká hláška či příměr, kolikrát v téměř nezměněné podobě. Množství sexuálních narážek a přetáčení běžných konverzačních obratů v dvojsmysly dost působí stylem přerostlé puberty, která si plní svou nevybouřenost skrze matrixový kabát, hrdinovu nucenou supercoolovost a vystřílené zásobníky. Jako když si zpruzený gymnazista po návratu z mizerného zkoušení uleví u střílečky, jen tady je to vytištěné na papíře.
Podobným průserem jsou jména...technik Hobit, řeholníci Oberon (král Zelaznyho série Amber), vynálezce Bernau (Adam Bernau, jedna z postav čs. scifi seriálu Návštěvníci), Deimos (měsíc planety Mars a také základna z herní série Doom) a určitě by se ještě pár dalších případů našlo.
Prostředí tak působí jako akčně scifistický Eragon, tedy kombinace toho, co jsme v nějaké podobě už určitě někde viděli a četli, možná zavěšené na jinou zápletku, ale pořád je možné dohledat zdrojovou literaturu podobně jako u bakalářské práce.