Podtitul: Paměti rozkošnice / Deník kurtizány

Originální název: Fanny Hill

XYZ - 2006
ISBN: 80-86864-58-8

XYZ (2006) 80-86864-58-8 364

Legendární erotický román o životních osudech mladé dívky, kterou nezkušenost přivede na dráhu vydržované ženy. Po náhlé smrti rodičů odejde hrdinka do Londýna, kde je po různých peripetiích donucena živit se prostitucí. Časem získá majetek, pomůže z těžkostí své bývalé lásce a po jeho boku se pak oklikou vrátí k počestnému životu. Ústředním námětem kdysi šokující knihy je otevřený popis lidské sexuality, který však nepřekračuje jistou hranici, autor není hrubý ani obscénní. (Založil/a: matrosh)

John Cleland John Cleland
*24.09.1709 - †23.01.1789

Pend
  26. 3. 2013, 20:41
Kdysi hodně skandální, mně román přišel na dnešní poměry hodně naivní - chování a jednání postav. Na druhou stranu je zde jasná snaha o jakýsi umělecký styl - lehce básnický. Je to v podstatě pornografie, i když srovnatelná s některými současnými "romantickými" romány např. od Lisy Kleypas.
Blake
  24. 6. 2015, 19:26
Dlouze jsem se přemlouvala k tomu si tuto knihu přečíst. Nedá se říci, že by byla vyloženě špatná, protože není. Jediné "smutné" na mí je to, že v dnešní době by přišla skandální maximálně desetiletému dítěti. Je to jako kdyby jste srovnávali Austenovou a Collins. Obě jsou dnes již klasika, jen doba se trochu změnila. Přesto ... pro milovníky Lady Fuckingham a podobných historických skvostů je četba této knihy v podstatě povinností.