Na první pohled

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Host - 2014
ISBN: 978-80-7491-031-9

Host (2014) 978-80-7491-031-9 232

Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma!
Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.
Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Grégoire Delacourt Grégoire Delacourt
*??.??.1960

Evelýny
  11. 5. 2015, 19:26
Originální příběh hraničící s nepravděpodobností. Opět mě prěkvapila poetičnost vyprávění, ale tentokrát jsem se v ní nějak ztrácela. Při dočtení knihy si uvědomíte, jak je důležité volit správná slova ve správný okamžik. Já však pro pochopení příběhu zatím nenašla ten správný klíč. Konec příběhu byl pro mě fakt krutý takže pozor na depresi.
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:19
Můj problém s francouzskými autory je ten, že z přebalu knihy získám dojem, že kniha bude super, ale vždycky ji něco chybí a to zkazí můj celkový dojem. Ovšem námět této knihy byl zajímavý, navíc s mou oblíbenou herečkou.