Originální název: The Stars, Like Dust

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-383-7

Triton (2013) 978-80-7387-383-7 248 Argo (2013) 978-80-257-0844-6
AF 167 (1995) 80-85384-15-9 230

Další samostatný příběh volně navazující na úspěšnou sérii románů Nadace, jehož tématem je boj proti tyranii ve vesmíru.
Na jedné z planet vznikne tyranská diktatura, která si postupně podmaňuje planety ostatní. Jejich obyvatelé se rozhodnou proti usurpátorům bojovat a nakonec je jejich snaha korunována úspěchem. (Založil/a: matrosh)

Myrddin33
  22. 3. 2014, 0:43
Ten Asimov, kterého mám rád. Rozšíření mé nejoblíbenější série Nadace se mi velmi líbilo, mělo to dobrý spád, postavy se mi líbily a konec jsem musel dočítat, i když hodiny už velí spánek. Závěrečný dialog mě lehce pobavil a vlastně jsem pak už tušil, jak to celé je, i když mě nenapadlo, že onen dokument bude ten, který nechci zmiňovat, neboť nechci přílišně prozrazovat.
Asimov je můj nejoblíbenější sci-fi autor a kniha se mi velmi líbila. Není to možná na plný počet, ale 4,5 bych ji udělil jen pro tu lásku k Nadaci.
sourekm
  28. 8. 2015, 0:46
Celý příběh je poněkud klišovitý a v některých případech i nudný. U Asimova už ale očekávám, že na konci táhnoucího se příběhu pak nastane vyvrcholení plné napětí. Bohužel celá tahle přednadační trilogie na mně působí jako pokus o doplnění historie asimovského světa. Za mně čtyři hvězdy.