Okamžiky s umělci

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nakladatelství Lidové noviny - 2014
ISBN: 978-80-7422-293-1

Nakladatelství Lidové noviny (2014) 978-80-7422-293-1 212

Uplynulo pět let od vzniku knihy "Můj život s uměním" a já jsem se rozhodl opět zaznamenat své vzpomínky na hlubší umělecká setkání. Chtěl jsem touto knihou vzpomenout na ty přátele, kteří již opustili tento svět, ale nikoli svět umění, ve kterém zůstanou zapsáni na věky. Část knihy patří setkáním skutečným, při nichž s výtvarníky probíráme připravované výstavy nebo publikace a při té příležitosti máme možnost zavzpomínat i na roky uplynulé, v nichž jsme se často scházeli v kavárnách, ateliérech nebo podnikali společné výlety za uměním. Jedna kapitolka byla pro mne vlastně překvapením spoluautorky, když mi naopak některé své vzpomínky vrátili z druhé strany moji bývalí žáci a mladší kolegové. A na závěr se podíváme do pivnice "U Zlatého tygra" na jedno z úterních setkání, které se odehrává stále u téhož stolu, u něhož sedával Bohumil Hrabal. (Založil/a: Jamesová)