Co skrývá tvé jméno

Co skrývá tvé jméno Originální název: Lo que esconde tu nombre
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Paseka - 2014
ISBN: 978-80-7432-433-8

Paseka (2014) 978-80-7432-433-8 376

Třicetiletá Sandra žije osaměle v malém domku u moře, kam utekla z Madridu. Čeká dítě s mužem, kterého nemiluje, a přemýšlí, co si dál počít se svým životem. Náhodně se seznámí s dvojicí sympatických důchodců z Norska, již zde tráví podzim života. Sandru si ihned oblíbí a všemožně se jí snaží pomáhat. Do ospalého lázeňského městečka přijíždí z Argentiny záhadný Julián, bývalý vězeň koncentračního tábora Mauthausen, který oba norské důchodce sleduje. Sandra se od Juliána dozvídá, že Christensenovi před ní skrývají strašlivou minulost. Nejprve mu nevěří, když se ale tajemství začne vyjevovat, mladé ženě jde o život. (Založil/a: Jamesová)

Clara Sánchez Clara Sánchez
*01.03.1955

aubergine
  4. 12. 2014, 16:56
Téma zajímavé, ale zpracování mě nenadchlo, proč se tahle kniha stala bestsellerem moc nechápu. Konec tak trochu vyzněl do ztracena, což mi přišla škoda.
andzuli
  25. 7. 2016, 14:44
Celou dobu jsem čekala, že konec se budu týkat viny a trestu za skutky, které se stali během války. Na konci jsem zjistila, že se kniha kolem viny řešila, ale vyústila k nalezení sebeuvědomění Sandry a Juliána. Moc se mi příběh líbil, i když jsem od něj podle anotace čekala něco úplně jiného.