Masnaví

Masnaví Originální název: Masnaví

Protis - 1995
ISBN: 80-85940-2-7

Protis (1995) 80-85940-2-7 174

Kniha krále perských mystiků Džaláleddín Mohammed Balchí Rúmího, známého jako Mouláná či Moulaví. Je výborem překladů ukázek především z Masnaví. Dále jsou zde Rúmího gazely a jeho čtyřverší. Kniha je doplněna 155 ukázkami kaligrafického umění.
Z Masnaví v knize naleznete například "O zlatníkovi", "O ptáku a lovci", "Slon v temné místnosti" nebo "O Arabovi a jeho psu". (Založil/a: Myrddin33)

Džaláleddín Rúmí Džaláleddín Rúmí
*30.09.1207 - †17.12.1273

Myrddin33
  24. 5. 2014, 12:40
Hodnotit mystickou poezii třináctého století snad není ani možné a objektivní. Musím říci, že mne kniha nadchla - i svou provázaností s Kalílou a Dimnou a celkově svou hloubkou, která se v ponaučeních skrývá. Je možné, že pro někoho bude obyčejná - vždy záleží na úhlu pohledu.
Za sebe ji ovšem mohu jen doporučit. Nutno závěrem podotknout, že originální Masnaví (Masnavíje ma'naví) je dílo o 26 tisících verších, tudíž tento výbor je pouze skromným úvodem do Rúmího světa.
Mišet
  7. 12. 2016, 22:52
Dobrý den,nevíte, kde by se dala kniha sehnat? Prohlédla jsem na internetu snad vše co šlo, ale tuto knihu k prodeji nikde nemají....případně, nenašel by se někdo, kdo by knihu prodal?