Pradávné kořeny

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Galen - 2014
ISBN: 978-80-7492-126-1

Galen (2014) 978-80-7492-126-1 192

Kniha Pradávné kořeny shrnuje veršované texty Jaroslava Hutky, které vznikaly v průběhu let 2006–2014 na okraji jeho tvorby písničkářské. Mnohé z nich byly napsány na Domažlicku, ve Francii a zejména v Indii, kde Jaroslav Hutka rád pobývá. Původně vznikaly jako autorovo privatissimum. Po jejich pečlivém výběru a uspořádání vznikla knížka, která zaujme myšlenkovými i tvárnými polohami, s nimiž jsme se v Hutkově tvorbě dosud nesetkali. Sám autor o knize napsal: „Pradávné kořeny jsou nové. Je to část druhé kapitoly mého písničkáření a básnění. Otevřela se v roce 2006. První kapitola zabírala od roku 1966 čtyřicet let. Po návratu z emigrace mě udělala nevhodně slavným. Sláva je rychlý výprodej, který pokazí vše hodnotné. Splaskla jak bublina a poslední desetiletí po návratu mi předvedlo prázdnotu. Stalo se dobou překořeňování. Prázdnota, ve které jinak všechno fungovalo. V létě 2006 se to změnilo. Začal jsem znovu psaním osahávat život a jeho smysl. Že jsem na veřejnosti, kterou dnes vytváří média, zapadl, není důležité. Je jiná doba. Sáhl jsem pod ni a našel zase kořeny. Pradávné kořeny jsou nové... V této sbírce rostly posledních osm let.“ (Založil/a: Rutsuka)