Desirée

Desirée Originální název: Desirée

Práce - 1981
ISBN: 80-86278-52-2

Práce (1981) 80-86278-52-2 502

S půvabem a vlídným humorem vypráví Annemarie Selinko osudy Eugénie Désirée Claryové, dcery marseillského obchodníka s hedvábím, která byla Napoleonovou první láskou.Převratné historické události, Napoleonova cesta ke slávě i jeho pád- to vše je viděno stále trochu udivenýma očima jeho mladičké snoubenky.Déesirée žije v Napoleonově důvěrné blízkosti, vídá ho v kruhu početné rodiny Bonapartovy i oficiálně na recepcích a slavnostech jako manželka francouzského maršála Jeana Baptista Bernadotta, pozdějšího krále švédského.Vztah Désirée a Napoleona si přes neustálé zvraty uchovává zvláštní napětí, nostalgii první lásky (Založil/a: Marie.v)

Annemarie Selinko Annemarie Selinko
*01.09.1914 - †28.06.1986

vladislaus
  19. 11. 2011, 19:09
S půvabem a vlídným humorem vypráví Annemarie Selinko osudy Eugénie Désirée Claryové, dcery marseillského obchodníka s hedvábím, která byla Napoleonovou první láskou.Převratné historické události, Napoleonova cesta ke slávě i jeho pád- to vše je viděno stále trochu udivenýma očima jeho mladičké snoubenky.Déesirée žije v Napoleonově důvěrné blízkosti, vídá ho v kruhu početné rodiny Bonapartovy i oficiálně na recepcích a slavnostech jako manželka francouzského maršála Jeana Baptista Bernadotta, pozdějšího krále švédského.Vztah Désirée a Napoleona si přes neustálé zvraty uchovává zvláštní napětí, nostalgii první lásky.
Moreanne
  23. 10. 2011, 21:21
Musím souhlasit se slečnou Kristýnou - vydání, které jsem četla já, mělo cca 700 stran (nepamatuji se přesně), přečetla jsem ji taky za dva dny. Kniha je psaná formou deníku v rozmezí několika desítek let, což může znít dost nudně, ale ve skutečnosti je tak napínavá a zajímavá, že mi opravdu dělalo problémy se od četby odtrhnout.
Rames
  9. 10. 2014, 11:57
Výborná kniha která nemá za cíl být naučná a jen o budoucím císaři. Je to příběh přátelství a lásky a touze po moci .
moc se mi líbila.
psychoklara
  29. 10. 2014, 11:38
Příběh ženy, která byla přítomna u mnoha významných událostí dějin Francie a Švédska (a vlastně velké části Evropy) mě z počátku celkem zaujal. Prostřední část se mi četla nejhůře, obsahovala příliš mnoho politických spekulací a málo děje, oproti tomu závěr byl velmi čtivý, takže váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. V souvislosti s komentáři ostatních musím podotknout, že jsem tuto knihu četla asi nejdéle ze všech, trvalo mi to přes 14 dní a v jednom okamžiku jsem opravdu měla chuť ji odložit a už znovu neotevřít. Desirée byla skutečně zajímavá žena, ale celý příběh mi tak úchvatný nepřišel…
Ashayam
  23. 1. 2014, 18:13
Désirée jsem četla znovu a znovu a pořád dokola, a pořád dokola jsem taky doufala, že Napoleon do Paříže neodejde a zůstane s Eugenií. Ale i přesto je její osud úžasný a já jsem strašně ráda, že jsem se k té knížce kdysi dostala, protože mi dokázala nahradit stohy nevkusné dívčí literatury a žažehla u mne lásku k historickým románům a napoleonské době.
HelenaH82
  25. 8. 2013, 20:02
Jedna z knih, u které jsem se bála jejího rozsahu a přesto, jsem četla a četla. Ke konci mi bylo líto, jak stránky mizí a s tím kniha bude končit. Možná mi díky ní je konečně vědomostmi bliží i doba, ve které Desirée žila. Rozhodně stojí za přečtení.
Heduš
  21. 11. 2012, 23:26
Jedna z prvních knížek, která mě přivedla k mému koníčku - rodokmeny královských rodin. Geniálně napsaná kniha, která rozhodně nenudí a navíc vám v hlavě zanechá výraznou stopu, že si po jejím přečtení vyhledáte, kdo to vlastně ta Desirée byla a jak to vlastně dopadlo s jejími potomky. Věřte nebo ne, vládnou ve Švédsku do dnes.
niknikita
  24. 9. 2014, 10:52
Jeden z mála historických románů, který bych bez váhání doporučila každému.Sama se k Desirée čas od času ráda vracím a čtu znovu a baví mne pořád stejně.
Elie Darrem
  14. 7. 2014, 23:00
je to jedna z mála knih, kterou jsem musela mít přečtenou, tak jsem četla i v noci, prostě znáte to, když Vás něco chytne...opravdu každému doporučuji přečíst..popis Napoléona z jiného pohledu, on přece jenom byl člověk...
Sylvie
  27. 1. 2013, 23:17
Úžasná kniha, kterou jsem poprvé četla ještě na základní škole a stále se k ni vracím. Dnes patří tento historický román k favoritům i mé dospělé dcery.
Gebaska
  4. 11. 2015, 22:38
Romantika protkaná historií -to miluju :) Knížka se mi moc líbila (četla jsem ji asi 3x) . Pohled do dějin z jiné strany .
bbakova
  8. 10. 2013, 19:35
Opravdu moc krásná knížka,určitě se k ní ještě vrátím.Přečetla jsem ji jedním dechem,i když se mě do ní moc nechtělo.
monikastu
  9. 8. 2013, 21:19
Příběh Eugénie Désirée Claryové jsem si poprvé přečetla ve svých 12 letech a už tehdy mě tolik uchvátil, že jsem knihu přečetla znovu a pak ještě jednou...Jeden z mích nejoblíbenějších historických románů.
Martas-tutu
  7. 6. 2013, 16:26
tuto knihu čtu poprvé a myslím, že ne naposledy. Měla jsem strach, když jsem ji nesla z knihovny, že bude napsaná, že se nezačtu, ale hltám stránku za stránkou :-)
cixa
  5. 9. 2012, 9:02
Nemůžu říct nic jiného, než že tuhle knížku miluji a děkuji své kamarádce, že mi ji tenkrát k těm 18.(aspoň myslím :-D) narozeninám dala. Úžasný příběh, který je založen na skutečných postavách, které si snadno dohledáte. Jednoznačně moje nejoblíbenější kniha.
marketkaros
  12. 6. 2012, 14:58
Výborná knížka, vlastně moje zamilovaná, četla jsem ji poprvé tak ve 14 letech a pak ještě mnohokrát. Teď už ji jen občas vezmu do ruky a přičichnu k její vůni. Všem doporučuji, čtivé zábavné plné dějinných zvratů, lásky, no a to už vlastně stačí :-)
V Marseille je zastávka metra pojmenovaná po Eugénii Désirée Clary
Ailen
  8. 5. 2012, 17:56
Přečtěte si tuhle knihu a pak teprve jeďte do Paříže. Až budete procházet po Champs-Élysées nebo jenom prostě budete koukat na Seinu, dostane Paříž úplně nový rozměr. Uvědomíte si, že tady se opravdu něco dělo, že to není jen vyprávění z hodin dějepisu.
Slečna Kristýna
  26. 8. 2011, 0:23
625 stránek přečteno během dvou dnů, nejspíš můj rychlostní rekord, nicméně nešlo se odtrhnout! Člověk se snadno přenese do dob Napoleona a zcela ve všem s Desirée soucítí. Zkrátka krásná četba. A poučná navíc! Nemohla jsem dlouho uvěřit tomu, že všechny postavy jsou skutečné.