Originální název: The Client

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1802-1

Knižní klub (2007) 978-80-242-1802-1 440
Knižní klub (1995) 80-7176-153-2 440

Jedenáctiletý Mark Sway se stane svědkem sebevraždy neworleanského advokáta, obhájce mafiánských hrdlořezů, a ten mu krátce před svou smrtí prozradí za dramatických událostí důležité tajemství. Tak začíná napínavý příběh, jehož děj je vymezen jen několika desítkami hodin. O Marka se od této chvíle začne zajímat tisk, mafiáni i představitelé zákona. Inteligentní chlapec si uvědomuje, jaká hrozba visí nejen nad ním, ale i nad celou jeho rodinou, a najme si advokátku Reggii Loveovou, za jejíž nezištné pomoci svede vítězný boj proti všem protivníkům a zaslouží se tak o vyřešení případu horečně sledovaného celými Spojenými státy.

Keatin
  18. 8. 2013, 22:04
Měla bych dát 4* za odfláknutý konec, nicméně, dávám 5, protože se to četlo skvěle. Ano, jedenáctiletý klučina se slovní zásobou vyzrálého padesátníka mne místy trošku iritoval, ale dalo se to snéstm, v celkovém kontextu mě zklamal akorát ten prapodivný konec. :)
LadysR2
  11. 8. 2013, 9:14
Tak jo. Bylo to výborně napsané. Perfektní nápad, perfektně vystavěn a nakonec zabit klasickou americkou koncovkou. Škoda. A Mark byl občas až přehnaně dospělý na svých 11 let. Tak klady versus zápory - u mě za 3/5
mattykratty
  20. 6. 2011, 0:10
Tuto knihu jsem četl v patnácti a beru ji jako svou první přečtenou knihu pro dospělé, pač předtím jsem četl Verneovky a Greyovky či Mayovky atd......
KFL
  6. 5. 2012, 13:09
Velmi dobře napsaná kniha, byť se nevyhne klišé záležitostem, stejně jako otřepaným charakterům. Přesto ale dokáže Grisham pracovat s příběhem i osobami tak, aby udržel čtenářovu pozornost, což je u téhle knihy o to těžší, že čtenář ví, kam celá věc směřuje. Autor ale elegantně v téměř strhujícím závěru vybruslí ze všech trapných možností, a jde přímočaře k cíli se vším, co k tomu patří a především co čtenář čeká. Velmi dobře!