Toulky po Provence

Toulky po Provence

Podtitul: Průvodce, který vás bude bavit!

Originální název: Toulky po Provence

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2100-3

Fragment (2014) 978-80-253-2100-3 128

Provence – jeden z nejkrásnějších regionů Francie. Vydejte se na cestu krajem provoněným levandulí, tymiánem a mořem. Čeká vás jižní slunce, milí lidé, krásná příroda a bohatá historie. S tímto netradičním průvodcem se dostanete Provence pod kůži. Dozvíte se informace, které v běžných průvodcích nenajdete. Zajímavosti z oblasti historie, kultury, sportu nebo života slavných osobností. Průvodce, který vás bude bavit! (Založil/a: samara)

Jaroslava Dvořáková Jaroslava Dvořáková

gabin
  28. 4. 2015, 13:10
Provence a ještě více Azurové pobřeží - to na mě působí jako vůně sýra na Jerryho nebo šustění kapsiček s křupítky na moje kočky. Vždycky si vzpomenu na zhypnotizované postavičky v animácích - spirály ve vytřeštěných očích, úsměv od ucha k uchu, vyplazený jazyk, přiblblý výraz, popřípadě slinty. A tak se tam snažím jezdit a čtu, co se dá. Pěstuju olivovníky, Bouganinvillie, agapantus, levanduli, akorát o bydlenkový Prováns styl teda fakt zájem nemám:-) Ten totiž nemá s tím, jak se tam bydlí vůbec nic společného a fialová konev s německým nápisem Lavender mě opravdu netankuje. Knížku jsem objevila v knihovně náhodou, netušila jsem, že vyšla, a jsem s ní moc spokojená. Jen fotky jsou dost malé, ale zase je jich tam hodně a chápu, že slouží k doplnění textu a ne k předvádění krás Provence, ty si můžete vygooglit nebo v lepším případě vyfotit sami. Knížka prostě respektuje dnešní dobu internetu, kdy si můžete prozkoumat a najít hotely, restaurace i památky, zajistit si rezervace, koupit jízdenky, vstupenky atd. , nicméně informace o přírodních krásách, městech a jejich pamětihodnostech, zkrátka o věcech stojících za vidění (sights:-)) jsou mnohdy dost povrchní a roztroušené všude možně, a mně osobně se nechce sedět u počítače a chodit na weby toho úctyhodného počtu míst, která v této oblasti opravdu za vidění stojí. Myslím, že nikde na světě není jejich koncentrace taková! Knížka je dobrým průvodcem, který vás nebude vodit za ručičku, ale poskytne vám informace základní i zajímavé, mnohdy nové, bez různých klišé a dokonce s ohledem na českého čtenáře. Jen mi tam chybí Perla Francie - Menton, podle mě to nejkrásnější místo celé oblasti. Knížku si určitě koupím a uvažuji o ní i jako o pěkném dárku pro stejně naladěné přátele.