Lenin, Stalin, Gorbačov

Lenin, Stalin, Gorbačov

Podtitul: Kontinuita a zlomy v sovětských dějinách

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Nezjištěno / Jiné - 1991
ISBN: 80-7106-024-0

Nezjištěno / Jiné (1991) 80-7106-024-0 213

Kniha historika M. Reimana "Lenin, Stalin, Gorbačov", zabývající se pozadím politického vývoje SSSR, vychází z detailní znalosti archivních dokumentů zejména prvních porevolučních let.
Poskytuje proto některé nové údaje, a tedy i možnost nového pohledu na klíčové momenty politických dějin SSSR i na některé osobnosti, jejichž skutečná úloha je dosud stále viděna prizmatem iluzí či zbožných přání (Zinovjev, Bucharin aj.). (Založil/a: Karlicka)

Karlicka
  27. 5. 2014, 17:24
Musím říct, že mě velmi zklamala korektura textu. S každou další přečtenou stránkou jsem se vztekala víc a víc, protože se objevovaly překlepy, chybějící písmenka ve slovech nebo slova, která do kontextu nezapadala. V téhle stránce je ta kniha opravdu zanedbaná.
Na druhou stranu musím konstatovat, že obsah knihy je zajímavý a čtenáře dokáže obohatit o nové poznatky z období zejména 1. poloviny 20. století.
Závěrem - kdo se neštítíte špatné korektury, rozhodně mohu doporučit.