Chceme to, co máte vy

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1546-3

Odeon (2014) 978-80-207-1546-3 552

Pepys Road je obyčejná ulice v Londýně. Každý dům, který zde stojí, se během sto padesáti let stal svědkem různých osudů, viděl narození, lásku, samotu, zoufalství a smrt, dobře ví, jak vypadají rozmary Štěstěny, co je bída a co rozmařilý přepych, zažil léta tučná i hubená. Román vypráví příběh obyvatel této ulice a líčí, jak do jejich osudů zasáhne celosvětová finanční krize. Jak se zachovají, když jednoho dne někteří objeví v poště pohlednici svých vlastních dveří a vzkazem CHCEME TO, CO MÁTE VY? (Založil/a: Morsie)

John Lanchester John Lanchester
*25.02.1962

Morsie
  28. 5. 2014, 11:57
Přiznám se, do knížky se mi nechtělo. Je na můj vkus až moc dlouhá. No, každopádně můj postoj se rychle změnil - hned s prvními stránkami. Chceme to, co máte vy je úžasným výřezem několika do sebe provázaných životních osudů. Vážně, má to co do sebe. Jako byste četli album s fotografiemi. Na jednu stranu je to takové pomalé, statické, jako by se to zaseklo v jednou místě - jako fotka, a na druhou stranu vám to hrozně moc poví - jako fotka. Když se tedy umíte dívat. Skvělá kniha!