Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Výstřel

40%
2 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Výstřel
Autor:
Originální název: The Shot
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání:
BB art - 2000
ISBN: 80-7257-297-0
Počet stránek: 344
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2000) 80-7257-297-0 344

Do 22. listopadu 1963 zbývají přesně tři roky. Avšak čerstvě zvolený americký prezident John Fitzgerald Kennedy si už od této chvíle nemůže být jistý životem.
Do úřadu se dostal s vytrvalou, i když skrytou pomocí mafie. Její mocný boss Sam Giancana očekává vděk. Touží po likvidaci Fidela Castra, který mu překazil obchody na Kubě. V nutnosti eliminovat kubánského samozvance se zájmy mafie shodují s cíli CIA i americké administrativy. A kdyby se snad nový prezident cukal, jsou tu magnetofonové záznamy jeho milostných hrátek s Marilyn Monroe, kterými jej lze vydírat.
Avšak vydírat prezidenta není třeba. Pověří CIA, aby pro kubánskou misi najala zkušeného kontrašpionážního zabijáckého veterána Toma Jeffersona. Ten se úkolu nebrání, třebaže jej mate trojkolejnost velení. Pronikl však do zákulisí politiky natolik, že jej už nic nemůže překvapit. Ví o prezidentově vydíratelnosti...
Co však tohoto chladnokrevného profesionála přimělo, že znenadání změnil cíl? Na tuto otázku nezná odpověď ani mafie ani CIA. Faktem je, že se svou ostřelovačskou výbavou v kufříku se nevydal podle příkazu na Kubu, nýbrž do Dallasu. Musí to stihnout do 22. listopadu, ale má v patách mafii i CIA, rozhodnuté jej za každou cenu zlikvidovat. (Založil/a: Slarque)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Slarque
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 5. 2014, 18:07
Nájemný zabiják chce dostat JFK ještě před inaugurací, tedy dříve než se stane prezidentem. Ano, něco tady nehraje. Žádný listopad 1963 v Dallasu, ale přelom let 1960 a 1961. Napadlo mě několik možností, ke kterým to může směřovat, ale tak nehorázná ptákovina, se kterou vyrukoval autor, mezi nimi nebyla. Sice se snaží poslední kapitolou zachránit situaci, ale dojem, že si ze mne někdo vystřelil, zůstal. Překladatel zaperlil a na konci vyprodukoval pět stránek poznámek, podle kterých jsem usoudil, že se předpokládalo, že knihu budou číst jen naprostí idioti. Čtivé, ale obsah je mimo.