Tvrdohlavý muž

Tvrdohlavý muž Originální název: Tvrdohlavý muž

65. pole - 2014
ISBN: 978-80-87506-39-4

65. pole (2014) 978-80-87506-39-4 216

Vlastní cestou k poctivému českému pivu… To je směr, jímž se v roce 1991 vydal Stanislav Bernard se svými společníky v humpoleckém pivovaru. A zatímco státní dluh České republiky má dnes dlouhou řadu nul, Rodinný pivovar Bernard splatil obrovské počáteční úvěry a již léta je prosperující firmou, která vyváží pivo do různých koutů světa.

Nejoriginálnější český pivovarník, kterému vůbec není jedno, co se kolem něj děje. Manažer, jenž zůstává nohama na zemi a neztrácí smysl pro humor. Otevřený člověk, který ví, že úspěšné podnikání stojí především na kvalitě, kreativitě, spolupráci a odvaze neustále vstupovat na neprobádaná území. Díky originálnímu stylu se z piva Bernard podařilo vytvořit kultovní značku.

Kniha Tvrdohlavý muž ukazuje, že novodobá česká historie, to nejsou jen nedůvěryhodní politici, ale také osvícení podnikatelé, kteří se nebojí riskovat a kteří mají své sny a vize. Nemůžou se líbit úplně každému. Ale právě pro svou osobitost a svéráznost jsou hodni následování. (Založil/a: janeicka)

Stanislav Bernard Stanislav Bernard
*14.10.1955

prkali
  6. 6. 2016, 21:40
Stanislav Bernard je chlápek, kterého si velice vážím (a závidím ho jeho manželce). Je fakt dobrej. A taky zábavnej.
Kapitoly knihy mají podkapitoly (přičemž kapitoly jsou označené jako "První, druhé... /až šesté/ posezení ve výčepu) nejen pojmenované (např. Nejhorší česká privatizace, Homo politicus z Humpolce, Firma jsou lidi), ale taky označené vždy stejně jako: "První pivo", "Tak ještě jedno... Druhé pivo" a "Tak výjimečně ještě jedno... Třetí pivo". Jen jednou jedinkrát je "Tak úplně výjimečně ještě jedno... Čtvrté pivo"! A za téměr každou podkapitolkou je ještě "Malé podotknutí nad šnytem".
No, když tohle píšu, mám vedle klávesnice taky skleničku s pivem. To nešlo jinak! ... :-)
A ještě Motto knihy, které je z Velkého Gatsbyho (Francis Scott Fitzgerald):
KAŽDÝ PODEZÍRÁ SÁM SEBE ALESPOŇ Z JEDNÉ ZÁKLADNÍ CTNOSTI, A MOJE JE: JSEM JEDNÍM Z MÁLA POČESTNÝCH LIDÍ, JAKÉ JSEM KDY ZNAL.
Tosim
  7. 9. 2015, 9:40
Stanislav Bernard je jedním z mnoha, který dokázal, že to jde........................................