Bílý oheň

Bílý oheň

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-479-8

BB art (2014) 978-80-7461-479-8 304

Zvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové, jež se ocitla ve vážných problémech se zákonem. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou. Současně řeší Corrie záhadu horníků, které před 150 lety zabil medvěd – ale při zkoumání ostatků narazí na skutečnosti, jež mohou zásadním způsobem ohrozit samotnou existenci lyžařského rezortu a tím i výnosný byznys zdejších podnikatelů. Douglas Preston a Lincoln Child ani tentokrát nezklamali a předkládají čtenáři napínavou knihu, která se opět čte jedním dechem a bez přeskakování. (Založil/a: Kůstka)

VerenaLord
  23. 1. 2016, 11:48
Starý dobrý Pendergast, konečně. Velice pěkný díl, ve kterém je cítit nová krev v podání mladé slečně Swansonové a konečně opadla neskutečná nuda předchozích tří dílů. Jen doufám, že autoři sérii v poklidu ukončí a nebude to s kvalitou jako s horskou dráhou, chvíli nahoře, chvíli dole.
yarghoul
  31. 7. 2014, 23:37
Pendergast opět ve své obvyklé formě! Kniha má spád jako většina z této série, přečetla jsem ji za dva dny. Atraktivní prostředí milionářského horského resortu spolu s příjemnou odbočkou do Anglie na konci 19. století přinesl opět svěží vítr po (pro mě) až moc překombinované poslední trilogii.
Kanuska
  2. 7. 2014, 14:11
Předchozí tři knihy byly pro mně velmi zdlouhavé a nudné. Pendergast se v nich stal téměř obyčejně průměrným člověkem a vyprávění tím poněkud ztratilo "šťávu".
V Bílém ohni je ale agent zpět a v plné polní. Rozhodně mu více sluší, když řeší problémy jiných a né své vlastní.
Příběh je průměrný, pointa nepřekvapí a vraha si správně tipnete hned na začátku. Přesto jde ale o velice čtivou a zábavnou knihu - pro milovníky zvláštního agenta Pendergasta nutnost. Preston a Child po delší době potěšili a vrátili se k svému obvyklému standardu. Ti, kdo četli celou Pendergasovskou sérii si určitě vybaví Zátiší s vránami, protože příběh se točí jen kolem agenta a Corrie.
Buřinka
  17. 9. 2016, 17:28
Kniha od mých oblíbenců mě vůbec nezklamala (jak zde píší někteří jiní čtenáři, nemůžou mít všechny knihy stejný spád a děj...). I Pandergastova nová pomocnice Corie Swansonová (se kterou jsme se již setkali) je zajímavá postava. Samozřejmě i zápletka jako taková je zajímavá a jiná než v ostatních knihách obou autorů :-) A závěrečné rozuzlení je opět nečekanou lahůdkou.
Iwíček
  27. 4. 2016, 20:59
Za mě naprosto luxusní záležitost. Četlo se téměř samo. Luxus, luxus a ještě jednou luxus. Více píši zde: http://iwikovaknihovna.blogspot.cz/2016/04/lidozravy-medved-nebo-vlk-vse-je-mozne.html
Bowdenka
  24. 6. 2014, 10:17
Tato kniha mě od mé oblíbené autorské dvojice trochu zklamala. Příběh sám o sobě moc velký potenciál nemá a ani jedna z postav příběhu mě příliš neoslovila a do děje nevtáhnula. Ostatním postavám z Pendergastské série (a to především z knihy Dva hroby) pozornost věnována není, můžeme jen doufat, že tomu v příštím díle bude jinak.