Originální název: Lassie Come-Home

Euromedia Group - 2001
ISBN: 80-242-0552-1

Euromedia Group (2001) 80-242-0552-1 175

Prostý příběh o psí věrnosti, překonávající až neuvěřitelné překážky, se jak v podobě knižní, tak filmové proslavil téměř na celém světě. Další a další vydání jenom svědčí o jeho stálé oblibě. Důvody jsou zcela prosté. Autor psům totiž znamenitě rozumí, ať už jde o jejich přirozené pudy či vztah k člověku, a přitom jim nepřisuzuje výhradně lidské vlastnosti. Čistokrevná kolie, kterou v době nouze musela rodina yorkshirského horníka prodat, se při svém návratu domů chová opravdu jako to, čím je - krásný ušlechtilý pes, nejvěrnější příel člověka. Strastiplná odysea napříč zemí ji přivádí do situací, s nimiž se jako domácí, s láskou chované zvíře dosud nemohla setkat - najednou je nucena obstarávat si sama potravu, bránit se proti nepřátelům, snášet zimu, hlad a zranění - přičemž často jen o vlásek unikne smrti. Lassiin příběh je o to přesvědčivější - a čtenář chtě nechtě pocítí ke statečnému psovi vřelý obdiv. (Založil/a: Alouatta Caraya)

Eric Knight Eric Knight
*10.04.1897 - †15.01.1943

Fabienne
  12. 6. 2013, 9:36
Nejmilovanější kniha mého dětství. Četla jsem ji poprvé v devíti letech a v určitých momentech jsem doslova propukala v pláč a nebyla schopná číst dál. Trvalo dlouho, než jsem ji dočetla. Svůj podíl na mém vnímání tohoto příběhu má nesporně i moje láska ke psům, kterou "trpím" od útlého dětství.
lensha95
  11. 3. 2012, 11:33
Úžasný příběh o jednom neskutečném psovi, u kterého opravdu platí, že pes je nejvěrnější přítel člověka.
Scathach
  27. 10. 2012, 21:01
Neuvěřitelně chytrý a věrný pes, dechberoucí příběh a nádherné zpracování, může udělat knihu neobyčejnou. Film i kniha jsou krásné, doporučuji přečíst a stejně tak vidět.
moonchild
  21. 10. 2013, 15:12
Příběh kolie Lassie znám už od mala a Miluju ho.Líbí se mi,jaké mají mezi sebou pouto Lassie a Jejího lidského přítele.
ilon-a
  3. 10. 2013, 13:50
Nádherný, emotivní příběh. Ač nejsem zrovna milovníkem psů, tahle knížka mi přirostla k srdci. Četla sem ji už několikrát a stejně se k ní vždycky ráda vrátim...
Paity
  5. 9. 2013, 16:31
Ač milovník psů, tohle mi tak k srdci nepřirostlo. Lassie beru, ale mám rád více to filmové zpracování. Pro někoho může být ale zase kniha lepší. Na vlhké a chladné podzimní večery se však určitě hodí.
DejnaDee
  13. 8. 2014, 14:48
Knížka, kterou jsem četla jako náctiletá a zanechala ve mě velké emoce. Miluji psy a zvířata vůbec a tak jsem Lassii moc fandila aby to vše dokázala. Nádherné čtení a krásně popsaný příběh nezměrné psí věrnosti a lásky ke svému pánovi. Knížku mi doporučila má maminka a já jí zase doporučím své dceři.
James Bond
  16. 4. 2016, 12:49
Příběh vypráví o velké věrnosti psa (přesněji fenky) Lassie svému pánovi a své rodině. Kniha je určena pro děti a mládež a zaujala mne. Chudá rodina je z existenčních důvodů nucena milovanou, cennou a šlechtěnou fenu prodat bohatému vévodovi. Věrná Lassie se však opakovaně vrací domů a při svém cestování prožívá mnoho těžkých chvil. Všechno zdárně překoná a příběh má šťastný konec, který mne potěšil. Síla vztahu mezi psem a člověkem mne zaujala, příběh je hezký, ilustrace se mi také líbí.
nikipa
  19. 12. 2011, 18:23
Kdo by neznal věrnou Lassie :) knížka mého dětství, nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.