Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Povoláni do zbraně

77%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Povoláni do zbraně Originální název: A Call to Arms
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2000
ISBN: 80-7193-087-3
Počet stránek: 418
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2000) 80-7193-087-3 418

První díl trilogie Zatracený.

„Mimozemšťané si mysleli, že jejich válka je peklo – dokud jim Pozemšťané neukázali, co je to skutečná válka.“

Po celé eóny pátrají Ampliturové ve vesmíru po inteligentních druzích, z nichž každý je radostně uvítán a zapojen do naplňování Účelu. Ať chce, nebo nechce. Když Ampliturové a jejich spojenci narazili na svazek ras, nazývaný Osnovou, zdálo se, že Účel čeká velký skok k cíli. Jenže překvapivá jednota propůjčila Osnově schopnost bojovat proti Ampliturům i proti jejich metodám. A Osnova s nimi bojuje - už tisíce let.
Will Dulac je hudební skladatel z New Orleansu, který si myslel, že malý útes u pobřeží Belize bude dokonalým místem, aby tam spustil kotvy a o samotě dokončil svou nejnovější symfonii. Místo toho najde skupinu mimozemských návštěvníků - průzkumný oddíl Osnovy, jenž hledá spojence v rase, kterou považuje za výjimečně bojovnou: v Pozemšťanech.
Will se snaží přesvědčit mimozemšťany, že člověk je v zásadě mírumilovný, protože má za to, že zapojení do této války Pozemšťany zničí. Ale až příliš brzy na tom přestane záležet. Ampliturové objevili Zemi... (Založil/a: Alouatta Caraya)

(více)  
Alan Dean Foster Alan Dean Foster
*18.11.1946

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 1. 2014, 22:50
Zajímavý námět, kdy je v trochu odlehčeném podání vyprávěn příběh o nečekaném objevení lidského druhu, který by mohl rozhodnout věky trvající válku dvou mimozemských frakcí. Vše se zde točí kolem mimozemšťany žádaného lidského artiklu, vytrvalosti a bezcitnosti v boji, ale zároveň zde panuje strach z nevyzpytatelnosti v chování a co s námi až válka skončí. Další podařená kniha, přečtená téměř jedním dechem. ===100%
Aelfric
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 4. 2013, 21:14
Fenomenálny, a nedocenený pohľad na ľudstvo "z vonku". Dve vesmírne spojenectvá, Účel a Osnova vedú pradávnu vojnu, vyskumný odiel Osnovy, narazí na civilizáciu, akú do tej doby nikdy, nikdo nezažil, na vesmírnu anomáliu, na civilizáciu Zeme. Rozoklané kontinenty a ostrovy, babylon jazykov, povahové rozsahy pozemštanov, prekrvavá, vo vesmíre bezprecedentná historia krvi a vojen robí z ľudí idealnych spojencov prehrávajúcej Osnovy. Pomalý proces spoznávania je náhleradikálne urýchleny, Účel, imperium, ktoré všetko vždy musí dostať, či dobyť tiež objavilo Zem. Následná invázia na zem je v krvi, a díky podpore Osnovy odvrátená...