Cesta kolem světa

Originální název: What´s Where in the World

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-7391-825-5

Slovart (2014) 978-80-7391-825-5 192

Jedinečná ilustrovaná encyklopedie přinášející informace o všem, co se nachází na naší zemi - od vraků lodí a hradů až po divokou přírodu a hurikány. Na více než 80 fantastických obrázkových mapách seznámí čtenáře se zajímavostmi, jako jsou nejvyšší stavby světa, nejdelší řeky, nejnebezpečnější centra zemětřesení, či místa, kde žijí nejpodivuhodnější zvířata. V šesti kapitolách, jež pojednávají o Zemi, o přírodě, o člověku, o vědě a technice, o dějinách a o kultuře a umění, je obsažena celá řada znalostí, které se výborně hodí při zpracovávání nejrůznějších školních úloh a projektů, anebo prostě jen poslouží k ukojení zvědavosti. Díky mapám zpracovaným nejmodernějšími metodami zájemce snadno zjistí, kde je nejlepší místo pro potápění při hledání starých lodních vraků, kde se nacházejí nejaktivnější sopky, kde žijí nejnebezpečnější tvorové na světě či kde lze najít nejvíc světových boháčů. (Založil/a: Rosie5)