Originální název: Řecký zázrak

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0403-7

Knižní klub (2000) 80-242-0403-7 600
Mladá fronta (1972)

Obdoba "Dějin psaných Římem" či "Na počátku byl Sumer" věnovaná starověkému Řecku od počátku jeho dějin až po ovládnutí Římem ve 2. století př. n. l. (Založil/a: Martin Č.)

Richie
  9. 3. 2015, 21:31
Při druhém čtení jsem si knihu více "vychutnával" a nakonec jsem i zvednul hodnocení na plných 5 hvězdiček. Zamarovský mě opět přesvědčil, že o historii umí psát velmi poutavě. Dějiny starověkého Řecka jsou dějinami národa, který vytvořil skutečný civilizační zázrak. Natolik se pozdvihnul nad úroveň ostatních národů, že je to až k neuvěření. Kniha nás provede počátkem historie Řeků až k jejich porážce od Římanů a jejich začlenění do římské říše. Kromě politických dějin Zamarovský věnuje mnoho prostoru i kulturnímu vzepětí Řeků (stavitelství, sochařství, malířství, literatura, dramatická tvorba ...). Rovněž se mnoho dozvíme o řeckých filosofech, kteří předběhli svou dobu snad o tisíciletí.
Starověcí Řekové byli úžasný národ a jejich historie je fascinující - Zamarovský svou knihou nadchne každého zájemce o tuto historii.