Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Za tajemstvím říše Chetitů

98%
5 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Za tajemstvím říše Chetitů
 Všechny obaly
Za tajemstvím říše Chetitů
 Všechny obaly
Originální název: Za tajemstvím říše Chetitů

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Perfekt - 2006
ISBN: 80-8046-308-5
Počet stránek: 172
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 29x v přečtených
v knihovně 21x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Perfekt (2006) 80-8046-308-5 172
Mladá fronta (1961)

Ani čas neubral této knize na zajímavosti. Navíc ji Vojtěch Zamarovský nově upravil, doplnil ji novými fakty a vydavatelství Perfekt ji opatřilo přitažlivou formou a početnými barevnými i černobílými fotografiemi, nákresy a mapkami. Vydejte se tedy s námi na cestu za historií jednoho z nejzáhadnějších národů starověku, který před čtyřmi tisíciletími vytvořil mocnou říši a zároveň i velkolepou kulturu. Na jejím odhalení měl nemalou zásluhu Bedřich Hrozný, kterému se podařilo rozluštit tajemné chetitské písmo; díky tomu dnes víme o Chetitech mnohem více než historikové, kteří žili jen několik století po zániku jejich říše. (Založil/a: Martin Č.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 9. 2014, 14:20
Říše Chetitů patří stále k nejméně prozkoumaným starověkým říším. Přitom se její historie odvíjela skoro 1300 let a v dobách svého největšího rozmachu ovládala téměř celou Malou Asii, na jihu se dotýkala Egyptské říše a na západě Babylónské, nebo Asyrské říše. Chetitští králové byli skutečně rovnocennými soupeři králů Egypta, Asýrie, Babylónie ... Chetitská říše zanikla v době, kdy se Řekové teprve připravovali na své úžasné vzepětí a kdy Řím bylo jen malinké městečko.
Tato říše byla po velmi dlouhou dobu opředena tajemstvím. Nejen, že se o ní dlouho nevědělo, ale i po jejím znovuobjevení v 19. století vědci dlouho nedokázali rozluštit chetitské klínopisné písmo. Podařilo se to až v roce 1915 našemu učenci Bedřichu Hroznému (brzo tomu bude 100 let). Do dnešního dne je stále ještě mnoho klínopisných tabulek nepřečtených a ještě zbývá mnoho, co je možné o říši Chetitů objevit.
Vojtěch Zamarovský nás ve své knize velmi příjemným stylem seznamuje s dosud získanými informacemi o Chetitské říši. Zajisté to není vyčerpávající výklad, ale spíše ucelený souhrn znalostí o tomto starověkém národě. Zamarovský píše čtivě a poutavě - to je jeho velké plus, díky kterému už generace čtenářů získávají cenné informace o starodávné historii lidstva. Kniha mi pomohla rozšířit znalosti o starověkém světě v oblasti Malé Asie a nalákala mě k dalšímu studiu té doby. 90%
salahadin
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 8. 2010, 18:56
Zamarovského styl psaní je geniální. Tuto knihu o Chetitech jsem hltal jako nějaký poutavý román. V popularizaci staré historie i archeologie se Zamarovskému málokdo vyrovná.