Čtyřicet pravidel lásky

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3011-4

Egmont (2014) 978-80-252-3011-4 384

Ella Rubinsteinová má manžela, tři dospívající děti a přijemný domov, zkrátka vše, co by z ní mělo dělat sebevědomou a spokojenou ženu. Přesto však Ella cítí ve svém životě prázdno – prázdno, které bylo kdysi vyplněné láskou.
A tak když Ella čte rukopis o básníkovi Rúmím ze třináctého století a Šamsovi z Tabrízu a jeho čtyřiceti pravidlech života a lásky, rozhodne se změnit od základů svůj život a vydá se na cestu za tajemným autorem a jeho dílem.
Cesta naplněná súfistickým mysticismem zavede Ellu i čtenáře do exotického světa, kde víra a láska jsou podrobeny srdce drásajícím zkouškám. (Založil/a: Rutsuka)

Elif Shafak Elif Shafak
*25.10.1971

Nikolka001
  10. 7. 2014, 1:01
Nečekala jsem, že by mě kniha mohla takto výrazně zasáhnout. Velice čtivý příběh, možná trošku náboženský, ale rozhodně pravdivý. Tato kniha Vám otevře oči nad láskou. Dá Vám něco, co nejde popsat slovy, ale je to pochopení lásky a života.