Nejdelší jízda

Ikar - 2015
ISBN: 978-80-249-2713-8

Ikar (2015) 978-80-249-2713-8 432
Ikar (2014) 978-80-249-2471-7 432

Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Luke žije jen s matkou na ranči, stará se o dobytek, koně, pěstuje zeleninu, stromy, každý den tvrdě pracuje, aby rodinný majetek ve finančních nesnázích zachránil. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Navíc Luke skrývá tajemství, které by mohlo jejich vztah ukončit. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání? (Založil/a: Rutsuka)

Lucy Sisk
  8. 2. 2016, 15:47
Byla jsem ráda, že konec byl víc propojený dohromady. Ale rozhodně tam byly TY momenty, kdy se musíte zhluboka nadechnout, vydechnout a znovu číst.
smajlinka
  2. 2. 2015, 18:06
Tak jsem celou dobu čekala, čím budou příběhy propojené, že to bude takhle, to jsem nečekala. Líbily se mi rozhovory Iry a Ruth a příběh Luka a Sofie. Prostě krásná pohádka pro dospělé se štěstným koncem
Zuzanka89
  19. 2. 2016, 18:55
Podle mého nejlepší kniha od Sparkse, kterou jsem měla možnost přečíst. Krásná oddechovka, která nezklame.
niknikita
  17. 3. 2015, 10:01
Konečně jedna Sparksova kniha, která má šťastný konec a přitom se nejedná o žádný "slaďák".
Akorát nevím proč mám tentokrát pocit, že kdyby měla méně stránek, mohla být lepší právě o tu jednu hvězdičku v hodnocení...
locin
  7. 11. 2016, 14:58
Jednoduše nádhera. Slzy, smích, tajení dechu, bylo tam prostě úplně všechno.
Musím jen přiznat, že mi chvilku trvalo než jsem se do knihy plně začetla. Prolínání postav Luke+Sophia & Ira mi trochu narušovalo příběh, než jsem se zase vžila do té a té části už opět začínal příběh druhý.
Ale nakonec z toho vyšlo naprosto fantastické zpracování. Rozhodné doporučuji :)
MareImbrium_1349
  25. 2. 2016, 18:45
Obsahuje spoiler spoiler Jednoduše výborná kniha. Příběh propojuje několik zajímavých témat, je skvěle vystavěný a do poslední chvíle nevíte, jak vlastně skončí. Prolíná se zde několik časových rovin, děj je popisován z pohledu více osob. Šťastný konec je v tomto případě - vzhledem k tomu, jak končí většina autorových knih - velkým překvapením. Kniha to sice není úplně nejtenčí, ale myslím, že to čtenáři spíše ocení a litovat rozhodně nebudou. Já tuto knihu rozhodně doporučuju!
Vendulik1
  21. 1. 2016, 9:53
Nádherně propojený příběh. Pan autor mě opravnu nezklamal. Mohu k přečtení jen doporučit. Pěkná pohádka pro dospělé.
parobok
  16. 9. 2014, 14:56
Zajímavá knížka.. je to zase \"něco jiného\". Řekla bych, že stojí za přečtení :)
Velice se mi líbil příběh Ira, který se vrací do vzpomínek, do dob strávených se svojí milovanou Ruth.. a celý život vám proběhne mezi prsty a zbudou jen vzpomínky..