Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní

Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní

Rybka Publishers - 2014
ISBN: 978-80-87950-00-5

Rybka Publishers (2014) 978-80-87950-00-5 264

Autor mezinárodního bestselleru Přestaňte být hodní, buďte sami sebou ve své knize objasňuje myšlenkové návyky a vzorce, které nás vězní a systematicky nám brání v dosažení toho, co všichni hledáme, tedy vnitřní pohodu a štěstí. Neblahé návyky, představy, přesvědčení a rozpo-ruplné nároky, které nám vštípila výchova, nazývá nevědomými pastmi na štěstí. Tyto vnitřní překážky, které vězí hluboko v našem nitru, jsou o to mocnější, že si je neuvědomujeme. Abychom se těchto svazujících mechanismů zbavili a nastoupili cestu osobní proměny a zrání, musíme je v sobě nejprve odhalit a porozumět jim. Dokud si nepřiznáme, že jsme v zajetí různých vnitřních pastí, nemůžeme se z nich vysvobodit ani pochopit, jak jsme se v nich vlastně ocitli. Cesta k poznání sebe sama není vždy snadná ani pohodlná, neboť od nás vyžaduje, abychom se vzdali řady iluzí a sebeklamů, ať už o sobě nebo o lidech kolem nás, které nás provázejí od dětství. Zkrátka abychom se mohli začít učit být štastní, musíme se nejprve odnaučit mnohému z toho, co do nás – často v dobré víře – rodiče, škola či společnost vložili.

Kniha je určena těm, kdo jsou ochotni na své cestě za vnitřní pohodou přijmout nepohodlí spojené s tím, že opustí dobře známé a útěšné vězení, kterému více či méně dobrovolně navykli, a vydají se do neznáma za svobodou. Těm, kdo se odhodlají rozetnout své začarované kruhy a učit se být šťastný. Těm, kdo se rozhodnou přestat „dělat“ a chtějí začít konečně „být“. (Založil/a: Rutsuka)

Thomas d’Ansembourg Thomas d’Ansembourg
*1957