Cromwelly československé brigády

Cromwelly československé brigády Originální název: Cromwelly československé brigády
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Corona - 2010
ISBN: 978-80-86116-38-9

Corona (2010) 978-80-86116-38-9 240

Monografie tanku Cromwell, který tvořil jádro úderné síly naší samostatné obrněné brigády v Anglii je první velmi podrobně zpracovanou knihou v češtině. Úvod knihy popisuje historické pozadí nejen vzniku brigády, ale i její výcvik, výstroj , výzbroj a další vybavení včetně taktických a technických označení a kamufláží. Druhá část je velmi podrobným technickým popisem všech částí tanku zejména typu "F" včetně zajímavých detailů. Ve třetí části knihy jsou podrobné popisy všech používaných zbraňových systémů. Závěr je věnován vzpomínkám pamětníků, okolnostem nálezů posledních tanků na našem území, i všem nadšencům, kteří se podíleli na renovaci tanku Cromwell Mk.V T188441 "Faust". Texty doplňuje velké množství historických fotografií, podrobné technické výkresy včetně detailů a barevné kamufláže (Založil/a: Jamesová)