Motorové lokomotivy řady T 478.3

Motorové lokomotivy řady T 478.3 Originální název: Motorové lokomotivy řady T 478.3
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Corona - 2011
ISBN: 978-80-86116-70-9

Corona (2011) 978-80-86116-70-9 256

Třetí svazek řady fotografických publikací „ Galerie Světa železnice“ dokumentuje na černobílých a barevných snímcích 40 let provozního nasazení těchto elegantních a pohledných strojů, které postupně nahradily parní lokomotivy. Lokomotivy, přezdívané „brejlovci,“ vyrobené v ČKD Praha v letech 1968 – 1977 se na dlouhá léta staly nosnou řadou motorové trakce na našem území. Pozorný zájemce může sledovat jejich postupný vývoj až do prvního desetiletí 21. století včetně posledních úprav provedených na objednávky domácích i zahraničních odběratelů. Součástí knihy je stručný text věnovaný technickému popisu a historii lokomotivní řady. V závěru je přehled všech 408 dodaných lokomotiv, jejich výrobní čísla, dodání do LD, datum převzetí, rekonstrukce a přehled majitelů po roce 1993. (Založil/a: Jamesová)

Martin Nový Martin Nový

Daniel Pavlíček Daniel Pavlíček