Putování jižní Sibiří

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nezjištěno / Jiné
ISBN: 978-80-254-5842-6

Nezjištěno / Jiné 978-80-254-5842-6 120

Autor knihy zachycuje své dvě cesty na jižní Sibiř. První cesta směřovala k jezeru Bajkal. Navštívil ostrov Olchon, poloostrov Svatý nos a mnoho dalších zajímavých míst v okolí Bajkalu. Popisuje například, jak na pobřeží Bajkalu objevili pozůstatky lidské kostry, jak přišli o batohy, ale hlavně nezapomenutelný zážitek s policií.
Druhou cestu autor podnikl o dva roky později. Znova se zastavil u Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou se vydal až do Vladivostoku. Na Dálném východě došel k jezeru Amut, zaujala ho majestátnost hraniční řeky Amur. Kromě přírody líčí zajímavou historii i současnou atmosféru východosibiřských měst Vladivostok či Chabarovsk.
Je to kniha plná radosti z objevování nových míst, ze setkání s lidmi i s krásami světa. (Založil/a: hokee)

#deník

hokee
  3. 6. 2014, 14:07
Deník ze dvou soukromých cest na Sibiř psaný jednoduchým popisným jazykem. Doufali jsme v načerpání užitečných informací před naší podobnou cestou na Sibiř, bohužel knížka byla spíše zklamáním. Něco nového jsme se tedy dočetli, ale ve výsledku mi připadalo, že se pánové převážně motali kolem stanu a zas tak zajímavý program neměli.