Bílá jako sníh, rudá jako krev

Bílá jako sníh, rudá jako krev Originální název: Bianca come il latte, rossa come il sangue
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-555-8

Jota (2014) 978-80-7462-555-8 224

Citlivý a zároveň humorem protkaný příběh o síle snů a lásky. V životě přicházejí otázky, na které nezná odpověď žádný internetový prohlížeč… Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček. Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má – jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje… Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo miluje tak, jak ani Dante Alighieri nemohl milovat, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám? (Založil/a: TeddyM)

Alessandro d´Avenia Alessandro d´Avenia
*02.05.1977

karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:04
Zajímám se o italskou kulturu a jazyk, takže jsem si knihu musela přečíst. Bohužel mě vůbec nebavila, přišla mi zdlouhavá a konec předvídatelný.
TeddyM
  8. 10. 2014, 9:10
Co věta to moudrost. Zpočátku mě kniha nebavila, ale nakonec mě chytla a četla jsem jí až do noci, i když ráno vsávám :) Cesta za tím, že život není jen černý a bílý (rudý), je poučná i smutná. Jako život sám...
anetkonec
  24. 2. 2015, 15:31
Z počátku mě na knížce bavilo jen to, jak jsou vyjadřovány myšlenky. příběh sám o sobě se mi moc nezamlouval, ale v druhé polovině knihy jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu krásná knížka a doporučuji ! :)