Lila Black

Originální název: Keeping it Real

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-01775-4

Albatros (2009) 978-80-00-01775-4 280

V roce 2015 v Texasu vybuchla Kvantová bomba a vše změnila. Díky výbuchu se nově zformátovalo tkanivo vesmíru, což mělo za následek skok v časoprostoru a navíc bylo objeveno 5 nových světů. Prvním z nich je Zoomenon, planeta obydlená elementály. Na Zoomenonu lze najít všechny prvky periodické tabulky. Druhým světem je Alfheim, charakteristický pro svou panenskou přírodu a elfskými obyvateli. Třetím je Démonie, domov démonů. Čtvrtý se nazývá Thanatopie a pátý Féerie. Planeta, na které žijeme my, se před výbuchem bomby jmenovala Země, nyní se jí říká Otopie. Otopie oplývá tou nejmodernější technologií. Tělo speciální agentky Lily Black bylo více než z poloviny nahrazeno kovem. Stal se z ní kyborg divize Umělé inteligence. Z části člověk, z části stroj. Při svém prvním úkolu pozná, že magie a kouzla jsou daleko nebezpečnější než nejvyspělejší technologie. (Založil/a: Kaori)

Justina Robson Justina Robson
*11.06.1968