Výživa pro fitness a kulturistiku

Výživa pro fitness a kulturistiku

Grada

Grada

Kniha je určena jak aktivně sportujícím, tak trenérům, cvičitelům, instruktorům a poradcům ve fitness a kulturistice, aby jim usnadnila orientaci v záležitostech týkajících se výživy, pitného režimu a suplementace ve sportu a zejména při tzv. fitness a wellness aktivitách. Autoři se pokusili co nejjednodušším způsobem vysvětlit základní výživová pravidla platná zejména pro aktivní jedince. Text respektující všeobecná výživová doporučení včetně tzv. výživových pyramid se zaměřuje zejména na pravidla sestavování sportovního jídelníčku z potravin v běžném spotřebním koši na trhu. Doporučuje cílené užívání doplňků stravy určených široké populaci i sportovcům tam, kde je to odůvodněné. Vysvětluje nezastupitelnou roli pitného režimu ve sportu a fitness, která je mnohdy podceňována. Přílohová část s přehledy, tabulkami, recepty a kontrolními otázkami pro čtenáře pomůže zejména osvojit si zásady zdravé výživy vedoucí k dobré fyzické kondici, což je hlavním přáním a cílem autorů. (Založil/a: RemdiH)

Nifrea
  3. 9. 2016, 18:19
Kniha o základech, ovšem něco málo informací pro mě byly novinky, za ty díky:). Osobně bych klidně vynechala části s p. Borkovcem, nějak mi to v té publikaci nepřišlo přínosné, čímž nechci snižovat jeho zásluhy, jen mi ty části nepřišly úplně nutné a zásadní. Taky mi přijde, že spousta věcí, které jsem se v knize dočetla jsou už jaksi dávno překonané. Sice se autor opírá o jakési výzkumy, nicméně ty jsou dnes zase aktuálnější a s obsahem téhle knihy už úplně nekorespondují. Ale jinak to s těmito knihami o tématu hubnutí a výživy nejde, věda jde zkrátka vpřed:).
keddy79
  29. 8. 2015, 17:40
V knize jsou velmi dobře vysvětleny principy výživy i obecně, nejen pro kulturistiku. Mohu doporučit.