Nefilim

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4419-8

Knižní klub (2014) 978-80-242-4419-8 232

Napínavý román švédské autorky, s originální zápletkou a dramatickými zvraty, se odehrává v současném Stockholmu a vypráví příběh Nory Barakelové, mladé aktivistky hnutí Greenpeace. Tato přitažlivá, moderní hrdinka vystupuje spolu se svými nejbližšími přáteli proti těm, kteří nejvíce přispívají ke klimatickým změnám. Po náhlé smrti své matky je podezřelá z mnoha podivných vražd, a proto prchá před policií. Souběžně pátrá po nadaci FON, což jsou lidé odvozující svůj původ od biblických „nefilim“ a bojující i za cenu vraždění proti globálnímu oteplování. Zápletka románu je originální a autorka dramaticky kombinuje dávné biblické události se současností. (Založil/a: lowra)

Morsie
  5. 6. 2014, 14:41
Tak zas jednou něco z historie bible a vůbec mytologie. Když jsem slyšela, že vychází knížka, která se jmenuje Nefilim, rychle jsem utíkala do knihkupectví. Je to tak, miluju mytologii a především pak tu, která se zajímá anděly - vliv Supernatural je tu víc než zjevný! A taky miluju dobré thrillery, tedy Nefilim jsem si musela zamilovat taky. Je to neotřelý a velice originální příběh, ve kterém se snoubí současný svět, jeho krutost a každodenní život společně s biblickými úryvky a mytologií. Autorka se vytáhla a já doufám, že napíše něco dalšího.
JarKun
  14. 5. 2016, 18:28
I přes všechnu úctu k něžnému pohlaví je kniha ukázkový příklad toho, jak dokáže hlavní hrdinka zblbnout celý skvělý a napínavý příběh. Atmosféra za pět hvězdiček - temná, ponurá, popisované případy neskutečně děsivé. V této ponurosti je až zázrak, že mladá Nova, která se do děje dostala prostě jednou velkou smůlou, dokáže všechno tak dobře zvládnout. Obzvláště, když se musí spolehnout na naprosto tragickou inspektorku Rebeku. V první polovině knihy je člověku líto, jak to má těžké, když musí chodit do práce, i když je jí špatně ( a obdivovat ji, protože neznám jedinou ženu, která by dokázala s noblesou celý den nosit kabelku plnou zvratků ), když však děj postupuje a graduje, zatímco Rebeka vyšetřuje čím dál více stylem "když mě miluje, tak není vrah, ale když nebude chtít dítě, tak to určitě bude vrah", tak člověk začíná mít dojem, že chudák Nova to má spočítané ... Zkrátka a dobře. Opět jednou příběh, v němž emocionální citové výlevy hlavní hrdinky působí někdy až neuvěřitelně. Vždycky si vzpomenu na záběry z horrorů, v nichž utíká muž a žena před brutálním vrahem, který se za nimi řítí s nožem, a žena se náhle zastaví a zeptá se: "Miluješ mě?" Takže - pět hvězdiček za děj a atmosféru, mínus dvě za Rebeku. Ale ke čtení příjemné.