Na hraně zapomnění

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

YOLI - 2014
ISBN: 978-80-87543-04-7

YOLI (2014) 978-80-87543-04-7 400

Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla – tohle není život, který by chtěla žít. Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu – ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím, dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší…. (Založil/a: TeJoUsHeK)

J. A. Redmerski J. A. Redmerski
*25.11.1975

Lucianna
  12. 8. 2014, 1:12
Velice čtivé, romantické a místy jsem měla stach, co dál..
Když jsem četla recenze na tuto knihu, všichni tvrdily že u toho brečely, jako malý.. Tak jsem po této knize sáhla. Ale nechápala jsem proč brečely.. A pak to přišlo..
Veronika
  2. 10. 2014, 11:27
Nie, nie a ešte raz nie. Stále skúšam dať šancu knihám kategórie YA, ale... Skončila som na 40-tej strane. Neuveriteľne plytké, štylistické slabé, preklad bez komentára. Jedna z mála kníh, ktoré som nedočítala a veľmi pravdepodobne ani nedočítam.
Adele
  21. 2. 2015, 23:07
Četlo se mi to dobře, příběh byl dobrý. Bylo to místy takové přeslazené, a spíš bych to já hodnotila, jako příběh co by se v reálném životě stát nemohl a to je to co úplně nemusím, ale formou jakou to je napsáno se to čte lépe než klasické "slaďárny". Poslední stránka už byla přitažená za vlasy, ale jo.
Evelýny
  22. 1. 2015, 23:24
I když příběh - kromě podařeně vykreslené cesty autobusem - není v ničem originální, mě rozhodně nenudil. Je podkreslen tajemstvím, které vás nutí číst a číst. Na konci ukápne slza, ale rozuzlení příběhu mě trochu zklamalo. Možná jsem si představovala něco jiného něž opravdu přeslazený happy end.
Nicméně u této knihy jsem zvědavá na druhý díl
Katniss Lavender
  28. 9. 2014, 11:46
Nikdy by mě nenapadlo, že se dá cesta autobusem popsat tak, aby nenudila ani v případě, když zabírá třetinu knihy! :-) Nápad na příběh je skvělý a využitý do každého detailu. Knížka mě bavila a nenašla jsem v ní žádně slabé místo, spíš naopak! I hlavní hrdinové mi přišli tak nějak uvěřitelní a mně bližší něž v jiných romantických knihách. Nějaké to klišé se možná taky najde, ale v tomto podání mi rozhodně nevadilo. Knihu mohu jen doporučit, čte se sama a konec mě šokoval...hned dvakrát! :-)
kklepkaa
  22. 7. 2014, 10:32
Teda... čekala jsem nějakou plitkou romantickou hovadinu, ale kecala bych, kdybych napsala, že mě to nedostalo. Jo bylo to místy trochu přeslazený a tak dále, ale stálo to za to tohle přečíst :-)Nějaké obdivované "Bez naděje" se může jít bodnout.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:22
Obvykle nejsem příznivcem přeslazených dívčích románů, ale tato kniha se mi moc líbila. Děj je velmi poutavý, čtivý a zkrátka zajímavý.
Beornottobe
  6. 7. 2016, 16:47
Oddechová slaďárna, která nenadchne ani neurazí. Je to čtivý, takže to člověk přelouská za chvíli a obě hlavní postavy si rychle oblíbí. Jen škoda té poslední kapitoly (nebo alespoň poslední stránky), kdyby tam nebyla, tak by se mi knížka celkově líbila víc.
Aspet
  24. 2. 2015, 10:54
Kniha se krásně četla, na konci jsem si i pobrečela. Místy to bylo "přeslazené" a celkem nereálné, ale i tak hodnotím velmi kladně.
teteka
  15. 8. 2014, 15:17
Tak mám dočteno a musim přiznat , že pro mě velké překvapení.Love story jak má být.Málo kdy u knížek brečim, ale u téhle mě to nějak dostalo. Nevim co ale je to tak.Knížku bych zařidila do takové té klasické "romanťárny", ale nějak se to, ani nevim kde zlomilo a příběh mě dostal. Možná svojií jednoduchostí, hlavními postavami, stylem psaní ale určitě rozuzlením.
Samie
  10. 7. 2014, 15:22
Knížka je pro mě hodně inspirativní. Měla jsem během čtení chuť si vzít batoh a vyrazit na cesty. Knížka se mi líbila, ale musím říct, že jsem neměla takový velký problém jí odložit. Ale uznávám, že knížka je napsaná velmi čtivě a hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala. Dávám 5 hvězdiček :-)
Veeria
  28. 6. 2014, 20:17
Krásný příběh pro každou dívku či ženu, který dokáže vykouzlit úsměv na rtech, ale i husí kůži....naděje, že potkáme někoho, s kým všechno dostane smysl, s kým prožijeme krásné chvíle a osobně rosteme.....
Ivana4
  6. 10. 2016, 13:30
Kniha se mi velmi dobře četla, místy byl děj trochu nereálný, přesto jsem se vžila do postavy Camryn a celou knihu jedním dechem přečetla i slzička ke konci ukápla.
MollaBlack
  12. 1. 2015, 21:27
Musím říct, že ze začátku mi to připadalo vážně jen jako knížka pro puberťačky. Avšak jakmile se Cam vydala na cestu, začalo mě to zajímat a bavit. Četlo se to velmi hezky a nedala mi to a musela jsem pořád číst dál a dál.. a proto jsem celkově spokojená a hodnotím pozitivně.