Rok pandemie

Originální název: Plague Year

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-695-7

BB art (2010) 978-80-7381-695-7 304

Nanotechnologie se měla stát konečnou zbraní lidstva v jeho odvěkém boji proti rakovině. Místo záchrany tisíců se však vytoužený lék kvůli lidskému selhání proměnil v masivní pandemii, která zahubila téměř pět miliard lidí a navěky změnila život na Zemi. Ale i vražední nanoboti mají jednu slabinu – v nadmořské výšce zhruba tří tisíc metrů se sami ničí. Těm, co se zachránili útěkem nad tuto hranici, se ale i tak čas rychle krátí. Zima, sněhové bouře, nedostatek potravy a především bezohledná lidská touha po přežití mohou rychle dokončit to, co pandemie nezvládla.
Snad jediná opravdová naděje na záchranu lidstva a rychle se hroutícího životního prostředí spočívá v rukou špičkové odbornice, která přežila na palubě mezinárodní vesmírné stanice. Mezitím se v kalifornských horách skupinka odvážlivců odhodlá sestoupit pod hranici smrti…

Podaří se včas vyvinout protilék? Anebo zvítězí osobní a mocenské zájmy, které se objevují i ve chvílích nejtěžších? Přežije lidstvo? (Založil/a: Kaori)

Jeff Carlson Jeff Carlson
*20.07.1969

Všivák
  22. 8. 2012, 16:31
Skvělá kniha, která má spád a žádné hluché místo. Autor většinou ukazuje odvrácenou stranu lidské povahy. Nešetří se tu naturalismem v obvžlášť hrůzné apokalypse, kde jsou skoro všechny teplokrevné organismy vyhubené a ekosystém planety se hroutí. Je to napínavá kniha.
Very.N
  24. 6. 2016, 8:34
Knížka je rozdělená na dvě části: Cam - o lidech živořících v horách a Ruth - o vědcích a vládě. Tyto příběhy se samozřejmě spojí. Upřímně se mi mnohem více líbí "horská část" než ta akční, možná někdy až moc roztahaná, od půlky má knížka pro mě trochu sestupnou úroveň. Ale i tak se zde setkává výborné téma, depresivní prostředí a mocenské boje. Lidstvo je prostě nepoučitelné.
QUASTER
  29. 11. 2012, 14:44
Další postapokalyptická vize.Zde ovšem realistická ,až z toho mrazí.Přeživší zde reagují opravdu věrohodně.Dokonce i původ katastrofy je velmi věrohodný.Prý to má pokračování a nemusela by to být zrovna nastavovaná kaše,určitě to zkusím.Karty se zdají být dobře rozdány.