Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ztracená brána

73%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ztracená brána Originální název: The Lost Gate
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2014
ISBN: 978-80-7193-378-6
Počet stránek: 400
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2014) 978-80-7193-378-6 400

Danny North od útlého dětství věděl, že se jeho rodina liší od těch ostatních, a že se on sám liší od svých příbuzných. Zatímco se jeho bratranci a sestřenice učili vytvářet věci, které obyčejní lidé nazývají vílami, duchy, golemy, trolly, vlkodlaky, a činí další divy, jež jsou jejich rodinným dědictvím, Danny měl strach, že nikdy žádné podobné nadání neprokáže a bude mezi svými nejbližšími ztracený. Vyrostl v rozlehlém a nesourodém domě, v odloučení hor západní Virginie, daleko od měst, daleko od škol, daleko od jiných lidí, obklopen desítkami tet a strýců, bratranců a sestřenic, jimž vládl jeho otec. Dům halí řada tajemství a platí v něm řada pravidel, která musí Danny bezpodmínečně dodržovat. Je v něm i tajná knihovna, již tvoří jen několik desítek svazků, ale žádný z nich není v angličtině - od Dannyho a jeho mladých příbuzných se však očekává, že si jazyk knih plynně osvojí. A třebaže jeho nejbližší mohou svobodně kouzlit, kdykoliv se jim zachce, nikdy je při tom nesmí vidět lidé zvenčí. K některým tajemstvím však nemá přístup ani Danny, a ta nakonec vyústí v pohromu pro celou rodinu. (Založil/a: TeJoUsHeK)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Jacinda
40% 40% 40% 40% 40%
  4. 6. 2016, 21:02
zvláštní. po enderově hře absolutní změna. především děj je rozvleklý a první půlku knihy se skoro nic neděje. Dále si nemůžu pomoct, ale překlad jména Hnět je fakt příšerný a iritovalo mě to po celou dobu. SPOILERY.
Transformace velkých bohů asgardu do postav Thora a lokiho, kteří v knize vystupují takjak vystupují mi přijde spíš jako ostuda. Jasně, je to tím, že jsem viděla filmové verze komiksu, ale nemůžu si pomoct. závěr byl super, ale děsně zkrouhlý. konfrontace danny a allies vs. enemies byla příliš krátká. de facto jsem to dočetla jen proto, že to byl narozenový dárek a že se snažím načíst co nejvíc fantasy a scifi