Kronos

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-693-3

BB art (2010) 978-80-7381-693-3 327

Kronos, nejmladší a nejvýznamnější z Titánů; manžel a bratr Titánky Rheie, otec významných řeckých bohů (Zeus, Hestia, Démétér, Héra, Hádes, Poseidon), se obával, že by ho jeho potomci mohli připravit o moc (kvůli věštbě, podle které k tomu mělo dojít), a tak raději všechny své potomky požíral, když se narodili.
Děj knihy se odehrává v Mainském zálivu. Oceánolog Atticus Young s dcerou Joanou se vydají na potápěčskou výpravu za velrybami. Přitom narazí na záhadného ohromného tvora, který dívku pohltí. Nešťastný otec se rozhodne, že tvora, podobného hadovi, vyhledá a zabije. Kniha líčí situace, do kterých se přitom dostává, a to, co se děje s Joanou v Kronově břiše. Attikusovi pomáhá v pátrání bohatý majitel jachty, který ho vezme k sobě na jachtu, a společně Krona pronásledují. On sám také touží obludu zabít, chce ji zařadit do své sbírky, v níž jsou i relikty pravěkých tvorů, obluda totiž připomíná potomka praještěra kronosaura, který záhadně přežil do našich dnů. Spolupráce obou mužů však neprobíhá bez konfliktu, Kronos útoky přežije a připraví oceánologu Youngovi a jeho dceři nečekané, avšak radostné překvapení zcela v duchu jednání antického Krona. (Založil/a: Kaori)

Jeremy Robinson Jeremy Robinson
*22.10.1974

Richie
  30. 1. 2016, 19:51
Pokud bych měl nějakou knihu označit jako brak, tak lepší příklad než Kronos nenajdu. Tento slaboučký pokus o variaci King Konga a Jamese Bonda dohromady jsem četl asi omylem. Začátek ještě trochu ušel (i přes ty plytké citové výlevy), ale s přibývající akcí jsem se začal stále více pochechtávat - z dobrodružného thrilleru se stávala směšná fraška. Nijak originální zápletka, bezduché postavy, hloupé dialogy a akční scény opravdu tragicky směšné ("... Atticus uchopil obě Remusovy ruce, vrhl se na zem, nohama napřed projel pod Remusovýma rozkročenýma nohama a potom mu zezadu lýtky sevřel krk. Prudkým trhnutím Remuse přiškrtil a mrštil jím dozadu... ").
Knihu nedoporučuji - ztráta času. S bídou 10 %.
HELLBOY-DB
  22. 12. 2014, 17:52
To co si tentokrát autor nachystal je typický zástupce akčního béčka, jak postavami, tak příběhem. Mořskému hadu, hlavní atrakci, která mohla příběh ozvláštnit, se v úvodu moc prostoru nedostalo a tak je první polovina taková nudnější. Naštěstí je tu druhá polovina přinášející čtivější příběh, ale jen díky většímu výskytu akce spojené s lovem hada, ale i v této části chybí nějaký zásadnější moment, aby to bylo něco víc než jen průměr. ===60%