Tygr v oku

Tygr v oku

Podtitul: aneb O tvorbě inscenace s dětmi a mládeží

Originální název: Tygr v oku

Nipos - 2011

Nipos (2011) 136

Práce jedné z nejvýraznějších osobností české dramatické výchovy, učitelky literárně-dramatického oboru ZUŠ Žerotín v Olomouci a vedoucí dětských a středoškolských souborů, jejichž vystoupení patřila k nejzajímavějším na celostátních přehlídkách a dílnách v 80. a 90. letech. V převážně prakticky zaměřené knize se autorka věnuje specifice tvorby inscenace s dětmi a mládeží a popisuje a analyzuje jednotlivé fáze inscenačního procesu od volby tématu přes analýzu předlohy, tvorbu dramaturgicko-režijní koncepce až k tvarování a veřejnému vystupování. Své zkušenosti ilustruje popisy inscenační práce na čtyřech různých jevištních tvarech pro různé věkové stupně: Princeznička na bále, Tonka a Zuzka, Četl jsem Tracyho tygra a Jarní probuzení. Publikace obsahuje rovněž scénáře tří inscenací, množství fotografií a doporučenou literaturu. (Založil/a: vladislaus)

Alena Palarčíková Alena Palarčíková
*09.02.1965